Wpis z mikrobloga

@Czokowoko: Własnie, że się przykleja każdy indywidualnie dopasowany do położenia zęba by można było je później równać. @Blekitna_kropka: U mnie też trzeba było rozszerzyć górną szczękę i wystarczył sam aparat, nie potrzeba było żadnego expandera, aparat sam wyciąga takie wady.
@Issari: U mnie również wystarczył sam aparat. Zanim założyłam aparat ortodontka omawiała ze mną różne opcje leczenia i miałam do wyboru zwykły+ ekspander na podniebienie lub samoligaturujący Damon. Wybrałam ostatnią opcję :)
@Blekitna_kropka: Też mam samoligaturujący więc może to dlatego sam aparat wystarczy, poza tym pomimo większych kosztów działa szybciej i lepiej niż z gumkami i mniej zęby bolą :D A samo prostowanie jest tylko straszne na początku teraz to czasami nie zauważam, że w ogóle nosze aparat.
Też właśnie słyszałam że działa szybciej i mniej zęby bolą :D
Cóż, porównania z innym nie mam, ale jestem z niego mega zadowolona. Noszę go już (dopiero?) 10 miesięcy i to była jedna z lepszych decyzji w moim życiu :) Uwielbiam go.
@skrobaczka: To raczej pacjent sam "zjadł" zęby i je tak wyszlifował. Spójrz na pozostałe, też są takie. Dlatego jak się zgrzyta zębami, to trzeba mieć szynę ochronną na zęby.

Co do szlifowania ze względów ortodontycznych to też się czasem robi, np.: gdy chcemy rozklinować łuki, kiedy podczas ruchów na boki, do przodu zęby o siebie haczą i ten ruch nie jest płynny.
@Kuchares: W moim gabinecie samoligaturujący metalowy kosztuje 2500zł/łuk a kosmetyczny 3200zł/łuk. Ja wybrałam kosmetyczny. Ale jako że wstępne leczenie i przygotowanie do aparatu przeprowadzałam w tym samym gabinecie to dostałam rabat i wyszło 6000zł za całość.
@Kuchares: Samoligaturujące chyba wszędzie wychodzą podobnie. Ale wydaje mi się, że w większości gabinetów można płatność rozkładać na raty. Ja swój też spłacałam chyba w 6 ratach. Jak mi powiedziała ortodontka- byle by zdążyć przed ściągnięciem ;)
Tak że warto poszukać gabinetu elastycznego pod tym względem.
@Kuchares: Jasne, omówienie wszystkiego z ortodontą na pewno wiele ci rozjaśni w głowie. Mam nadzieję, że finansowo miło się zaskoczysz :)
Od siebie bardzo, bardzo polecam założenie aparatu. Samopoczucie i samoocena bardzo ci wzrosną a efekty będą już po kilku miesiącach. Naprawdę warto!