Wpis z mikrobloga

Mam pytania dot. #wybory
1) Chcę zagłosować na konkretną osobę, a nie partię. Może być to więcej niż jedna osoba (załóżmy z danej partii z którą w pełni jednak się nie utożsamiam)? Jakby nie patrzec, partia to cała masa osób na raz xD
2) Muszę coś wypełniać na https://www.gov.pl/web/gov/dopisz-sie-do-spisu-wyborcow jeżeli od maleńkości mieszkam w tym samym mieście, od dobrych 6 lat pod tym samym adresem i nigdzie sie nie zamierzam przeprowadzić?
wiem ze glupie moze sie wydawac ale kurczaki, nigdy przedtem nie głosowałem. Moje 1 wybory ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bekazpisu #pytanie
  • 3
@arabkostek: Głosujesz tylko na jedną osobę do sejmu i jedną do senatu. Na więcej nie możesz bo glos będzie nieważny. A na listach wyborczych powinieneś być bez żadnego dopisywania. Dopisuje się wtedy, kiedy chcesz głosować poza miejscem zameldowania. Możesz jednak się upewnić i w gminie sprawdzić czy jesteś w spisie wyborców.
@arabkostek: Ja wyrabiam papier w urzędzie gminy w moim przypadku dzięki któremu mogę głosować gdziekolwiek na świecie. W Polsce mogę głosować na tych którzy tam startują. Na świecie na tych z listy warszawskiej. Polecam taką elastyczność, pytanie czy nie jest już za mało czasu na uzyskanie tego papieru.