Wpis z mikrobloga

#wroclawokiemefceki <----- obserwuj/czarnolistuj

Moi drodzy fani, dzięki ostatniemu spotkaniu tagu #wroclawskiewykoppiwo dowiedziałem się, że to, czym hobbistycznie się zajmujowałem cieszy się dużo większym powodzeniem niż myślałem. Bardzo dziękuję za okazane zainteresowanie, rozmowy z niektórymi z was dały mi do myślenia, w związku z czym jestem zobowiązany powiadomić was, iż planuję coś ciekawego.

Pracuję obecnie nad wcieleniem się w rolę przewodnika turystyki niemasowej, obecnie w październiku dokonam kilku testów z wcześniej wybranymi wyrozumiałymi królikami doświadczalnymi. Jeśli testy okażą się udane, jeśli feedback będzie pozytywny, to w listopadzie spodziewajcie się oficjalnego zaproszenia na wycieczkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla przyciągnięcia uwagi kolejne archiwalne zdjęcie przedstawiające pl. Powstańców Śląskich

#wroclaw #breslau
efceka - #wroclawokiemefceki <----- obserwuj/czarnolistuj

Moi drodzy fani, dzięki ...

źródło: comment_MFKKFhgTgJVasQKVZEDYhxwN8TYGAWBv.jpg

Pobierz
  • 30
Mirku, jako że jesteś lokalsem i interesujesz się historią budynków (tak mniemam) proponuję książkę "Niewidzialne miasto. Wrocław, który przestał istnieć 1938-2000 - Hannibal Smoke" i wycieczkę w miejsca, gdzie były budowle, ale już ich nie ma. Oczywiście zdjęcia tak jak wyżej mile widziane ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Zajf: Poniemieckie pozostałości po mieszkańcach Breslau, troszkę o wrocławskiej kolei, kilka pomniejszych spraw związanych z fortyfikacjami, generalnie wycieczka będzie o zadupiach i po zadupiach. Rzeczach z punktu widzenia turystyki masowej kompletnie nieistotnych i miejscach które nigdy nie znajdą się w przewodnikach, ale są choć trochę na swój sposób interesujące i nawet ludzie którzy mieszkają tu od urodzenia mogą o nich nie wiedzieć.
generalnie wycieczka będzie o zadupiach i po zadupiach


@efceka: W 2007 odpaliliśmy z kolegami projekt "Wrocław od dupy strony" i łaziliśmy po jakiś dziwnych miejscach. Z najciekawszych znalezisk to np wagon ze swastykami stojący na bocznicy kolejowej w porcie miejskim (ciekawe czy jeszcze tam stoi).
Twoja inicjatywa jest jak najbardziej ciekawa, będę obserwował.