Wpis z mikrobloga

Dzień dobry #torun - dopisywał się tutaj może ktoś do spisu wyborców przez ePUAP?

Pytam, bo wniosek składałam już dawno temu, a dzisiaj dzwoniąc do Urzędu Miasta dowiedziałam się, że poinformowanie osoby o dopisaniu lub nie dopisaniu do spisu to jedynie ZALECENIE a nie obowiązek. ()
Mimo, że wszędzie jest napisane inaczej.

Także - polecam sprawdzić jeśli nie dostaliście jeszcze odpowiedzi. ¯\_(ツ)_/¯

#wybory
  • 17
@w_t_d: Otóż nie. To są moje kolejne wybory w Toruniu, gdy informacji zwrotnej nie ma żadnej. Ani na skrzynkę epuap, ani na podanego maila. I tak jak piszę we wpisie - dzwoniąc dzisiaj do urzędu w Toruniu dowiedziałam się, że udzielenie wyborcy informacji wspomnianą drogą to jedynie ZALECENIE. ¯\_(ツ)_/¯
@yrww: Dopisałem się do wyborów samorządowych. Teraz na parlamentarne też chciałem, i dostałem z urzędu informację, że nie muszę się dopisywać bo już jestem dopisany. Na dwa kontakty w sprawie wyborów z Urzędem Miasta dwukrotnie dostałem odpowiedź na skrzynkę epuap.
@yrww: Tak. Dopisywałem się i drugi raz też chciałem ale byłem już dopisany to mi napisali pismo, że nie muszę się dopisywać bo poprzedni wniosek jest aktualny.

Tam jest informacja przed przystąpieniem do wypełniania formularza, żeby przygotować coś co poświadczy o tym, że faktycznie mieszka się w Toruniu. W załącznikach można dodać. Najpierw proszą o dowód osobisty a potem coś na potwierdzenie (umowa najmu, rachunki etc). Może w tym problem?
@w_t_d: Nie o to chodzi Mireczku, mówisz teraz o wpisie do rejestru wyborców, a z mojej strony chodziło o dopisanie do rejestru wyborców. To drugie dotyczy tylko nadchodzących wyborów. Jeżeli się dopisujesz to potrzebujesz jedynie podać adres, w którym będziesz przebywał w dniu danych wyborów. Tzn. podać go we wniosku.

W kontekście otrzymania odpowiedzi różnica żadna - bo tak czy siak składając wniosek powinno się dostać odpowiedź. Dziękuję za
@yrww: Bardzo miła Pani powiedziała mi że wniosek został albo odrzucony albo nie został jeszcze ściągnięty z epuapu. Także tego :) mam czekać i pytać
@yrww: dopisywałem się, brak informacji, telefon do urzędu i awantura że mają dużo wniosków i nie mają czasu odpisywać. Poprosiłem, bardzo nieuprzejma bulwa urzędnicza sprawdziła mnie po peselu w bazie i stwierdziła, że jestem dopisany i mam nie generować problemu.