Wpis z mikrobloga

#adac #niemcy #motoryzacja

Niemcy to stan umysłu ( ͡º ͜ʖ͡º) Od 2014 roku mam wykupione członkostwo ADAC Plus, od samego początku mam podany adres w Holandii, dwukrotnie już go zmieniałem.

Tym razem usłyszałem, że to przecież niemożliwe, że nigdy nie miałem adresu w Niemczech i musiałem napisać emaila do centrali, bo oni nie widzą co ze mną zrobić, zawiesiłem człowiekowi system, przecież Ordnung muss sein xD Naprawdę nie akceptują już nowych członków spoza Niemiec?

Online oczywiście nie mogę zmienić, bo formularz akceptuje tylko niemieckie kody pocztowe...
  • 5
@Sl_w_k_1: lawetę, assistance i kilka innych bajerów. Holenderski odpowiednik ANWB jest znacznie droższy, a jeżeli wzywam pomoc w Holandii za pośrednictwem ADAC to i tak przyjeżdża ANWB xD
@Sl_w_k_1: ja płacę €109 za dwie osoby (muszą mieszkać pod tym samym adresem). Działa w całej Europie kontynentalnej. W zasadzie zależało mi przede wszystkim na lawecie, gdyby mi gdzieś auto padło na trasie NL-PL kilka lat temu, bo jechałem nim na mały remont do polski, później korzystałem jeszcze ze dwa razy jak mi akumulator padł czy coś :D