Wpis z mikrobloga

@nostrato: nawet jak stał za 200$ to i tak nie było warto. przede wszystkim przestarzały mechanizm bez stopsekundy i szkiełko mineralne.. według mnie realna wartość SKX'a obecnie to maksymalnie 500zł, lepiej szukać używek bo pełnej ceny bym za niego nie dał. są też nowe piątki, które zastępują wycofane SKX'y ale to już nie do końca jest zegarek do nurkowania(wr100)
zakonczyli produkcję


@BillyGugu: Jesteś pewien? Bo ta informacja się pojawia cyklicznie od lat, na stronie Seiko tego modelu też od lat nie ma, a jak można było kupić tak dalej można. Mam natomiast wrażenie, że SKX009 coraz mniej na rynku. Dalej dostępne, ale ewidentnie mniej sklepów go ma niż SKX007.
@OnufryZagloba: kolega @BillyGugu: dobrze prawi. Seiko zakończyło produkcję Skx. Wejdź np na YouTube i zobzczysz że chyba na wszystkich kanałach o zegarkach jest o tym mowa. Chyba najbardziej przekonujący jest kanał longislandwatch.com Marc (właściciel firmy) zrobił o tym video również. Dla niego to dość dużo zmienia, ponieważ ma w swoim sklepie opcje "your watch your way" oparta w dużej mierze na Skx. Natomiast nie ma co panikowac, bo skx ów
@BillyGugu @AllieCaulfield: No w tym rzecz, że na wielu kanałach to tym gadali od lat, stąd mój sceptycyzm. Ale obejrzałem wspomniany materiał no i faktycznie wygląda na to, że w końcu tak się stało i wysłali te modele na emeryturę. No chyba, że Marcowi zalega kilkaset niesprzedanych SKXów i napędza koniunkturę ;-)
@nostrato: dobre pytanie. Nie sądzę że ceny spadną do poprzedniego poziomu. Mam nadzieję że przez jakiś czas się utrzymają na teraźniejszympoziomie. Niestety wiele osób "rzuciło" się teraz do kupna i jeżeli sklepy wylicza że towar schodzi szybciej niż poprzednio to moga jeszcze podkręcić cenę.
Myślę że sporo również zależy od tego czy publika zaakceptuje "następców" skx ów. One dopiero zaczynają trafiać do sklepów. Sporo osób pójdzie w stronę tych nowych co