Wpis z mikrobloga

Mirki pracuję we wsparciu sprzedaży podstawowa cześć mojej pracy stanowi praca z podstawowymi komendami SAP, moduły logistyka i księgowość. Tj zaopatrywanie, przyjmowanie/wydawanie zasobów magazynowych, zamówienia, fakturowanie. Chciałbym rozwinąć umiejętności i wiedzę. Pewną część dnia mam wolną i mógłbym wtedy coś robić. Mam dostęp do test serwera SAP.
Myślę też nad studiami podyplomowymi, nie są zbyt na moją kieszeń bardzo kosztowne chodzi mi o:

Akademia L. Koźmińskiego Praktyczne zastosowanie SAP ERP 8800 za całość.
WSIZ Rzeszów Zintegrowane systemy zarządzania SAP ERP trochę tańsze.

Co byście radzili, czy warto inwestować w takie studia, czy coś się mogę nauczyć sam przez test serwer?

Pracuję na GUI P06 ECC 6.0 EHP4

#sap #erp i też #informatyka
  • 9
@RudyElvis: Jeżeli chodzi o studia to mam te 2 do wyboru, na a. Koźmińskiego bliżej. Pytanie czy warto za te pieniądze.
Raczej chciałbym coś więcej niż papierek.
Jeżeli chodzi o gospodarkę materiałową to jasne, chętnie przyjmę. :)
@sayonez: te zajęcia to SAP ogólnie. Jeśli juz coś wiesz to polecałbym bawić się na testowym -> na scn / sap help możesz na pewno znaleźć opisy procesów i spróbuj je sobie przejść. Pytanie czy możesz się też w konfig bawić. I w sumie najwazniejsze, czy chcesz iść w konsulting (to wtedy konfig musi być), czy w samo używanie SAP.
@DominaTuByla: Na razie samo używanie SAP, jak wspomniałem wcześniej, w pracy posługuję się podstawowymi komendami gospodarki magazynowej i sprzedaży.
@lolek24: Jak one się mają do tych na Koźmińskiego? Nie interesuje mnie IT na tą chwilę, tylko użytkowo.
@sayonez: są dwa kierunki dla IT i dla architektów/konsultantów wspierających. "Użytkowo" (cokolwiek masz na myśli) to wszystkiego można się nauczyć z helpów albo ze szkoleń sapowych bez wydawania kasy.