Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki! Wiem, ze nocna, ale potrzebuje pilnie info, wiec pokusze sie o tagi dla zasiegu. Gwoli wyjasnienia powodu posta - dostalem wieczorem cynk od kumpla z firmy, ze po moim rzuceniu wypowiedzenia w dniu 23.09 (i koncu 12 dni zaleglego urlopu z 2018), jutro (w zasadzie dzis, bo juz mamy srode) na 99% firma mi podziekuje za wspolprace, zwolni z obowiazkow swiadczenia pracy i wysle na urlop wypoczynkowy (ktorego nadal mam 20 dni na ten rok), a po nim bede juz wolny (porozumienie stron, zamiast 3m-cy wpowiedzenia). Meritum: Korzystalem z laptopa firmowego, na ktorym byly rozne dane, w tym moich klientow. Z uwagi na to, ze nie mam zadnej „lojalki”, chce trwale usunac newralgiczne pliki, ktore pracodawca moglby wykorzystac. Problem w tym, ze oprocz mojego konta (ktore przez ponad 3 lata bylo glownym (i jedynym - wiec takze adminem), troche ponad rok temu, dzial IT stworzyl konto „admin”, do ktorego nie znam hasla, a ktore jest niezbedne do usuniecia niektorych programow i plikow. Czy istnieje program (najlepiej freeware), ktory moge odpalic z dysku zewnetrznego i usunac interesujace mnie pliki? #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #informatyka #programy
  • 12
@etepetete: Generalnie mam w dupie juz co sie tu bedzie dzialo i sie nie martwie. Oswiilem sie z tym. Nie pale mostow, ale juz nie mam sentymentow, bo pracodawca (czy tez jego podwladni, a moj dyrektor) tez nie maja ich specjalnie do mnie (z tego co slyszalem podczas mojego urlopu). W nowej firmie realnie lepsza kasa i stanowsiko, wiec nawet sie nie zastanawiam.
@kolego, az taki oblatany nie jestem i
Moi Drodzy !!! Prawda jest taka ze wszyscy sie boimi tego #!$%@? zycia.....Przychodzi starosc,smierc,zagubienie...#!$%@? paranoja !!I czas sie pozegnac z tym #!$%@? swiatem..a moj plan jest taki ze musze spotkac pewna osobe....to moja osobista paranoja,ale tej szmacie nie popuszcze !!!!
@etepetete: Chyba na grubo lecisz. Ja tylko jebnalem prace koordynatora spedycji na rzecz innej. Mam kilka opcji zastepczych, gdyby w tej konkretnej firmie sie nie udalo (w co watpie). Swiat mi sie nie zawalil, nie uwsteczniam sie finansowo, wrecz przeciwnie. Zwlaszcza, ze lubie swoja prace, wiec nie widze powodow do narzekan.
1. jest takie ustrojstwo do zdejmowania hasła admina z komputera z windowsem, odpala się to z płytki przy butowaniu, nazywa się rwpa reset windows password .iso
opcja 2 Linux boootowany z płytki (polecam Mint Linux), masz dostęp do plików na windowsie bez logowania możesz po usuwać co chcesz a odpowiednim poleceniem z konsoli wyczyścić dysk taż że nit nic nie odzyska i powiedzieć że się "zepsuł" :P
2.1 Linuxa można też użyć
@Staryan0na: lojalka nie ma nic do rzeczy, jesli chodzi o dane itd. Jesli na laptopie trzymales swoje prywatne pliki i chcesz je wywalic to ok. Natomiast jesli masz tam maile od klientow, kontakty, dane itd ktore sa i beda nadal zwiazane z dzialanoscia twoje (ex-) firmy. To za usuniecie tego mozesz poniesc konsekwencje.
@Mucholep: chcialem usunac prywatne dane, wiec po co sie spinasz nie znajac pobudek, jakimi sie kierowalem?
@noHuman: usunalem co chcialem. Co do porozumienia stron - dogadalismy sie polubownie, ze w biurze jestem do piatku, ide na 21 dni urlopu, a nastepnie wracam na 2 tygodnie, by wdrozyc nowego pracownika. Finalnie umowa zakonczy sie po dwoch, a nie trzech miesiacach.