Wpis z mikrobloga

@potatowitheyes nie wiedziałam, że czosnek się teraz sadzi. Wiem tylko jak groch karłowaty ogarniać. A dwa kwiatki w domu przesadzam od pół roku do większych doniczek, az wstyd. Szanuję zatem i bogatych plonów życzę (;
@xer78 zjadam w ciągu roku sporo czosnku, a jest stosunkowo drogi w sklepie, więc postanowiłem spróbować zasadzic.

@spidero ja jedynie użyłem zaprawy do nasion i tak posadziłem. Mam nadzieję, że jakieś plony będę miał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@poganka dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tego co czytałem, to czosnek można sadzić również na wiosnę, ale w sumie nie wiem, czy to jakieś inne
@powsinogaszszlaja starałem się sadzić na głębokość około 5-6 cm, bo takie info miałem w instrukcji. Na tym zdjęciu to wygląda na dużo, ale rozgarnąłem tę ziemię przy zasypywaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@pani_indyk rozstaw jaki starałem się stosować to jakieś 8-10 cm.
I fakt, rolnictwo jest całkiem spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@potatowitheyes: są różne odmiany, wiosenny rośnie mniejszy, ale lepiej się go przechowuje :) większość czosnku w polsce jednak jest zimowanego, rośnie sporo większy :) co do nawożenia, zwykle z dwa razy saletrą, ale popularne jest też dokarmianie dolistne. mówię z perspektywy kilku-kilkunastu tysięcy główek rocznie, tata trochę produkuje, a w sumie raczej produkował kilka lat temu. teraz już zdrowie średnio pozwala, wiek nie pomaga również tacie. skąd wziąłeś ząbki do sadzenia?
@upadlykociak Hej, o tym że czosnku ze zwykłego spozywczaka się nie sadzi to wiedziałem, nie zdawałem sobie tylko sprawy dlaczego. Teraz już wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Swój czosnek kupiłem w ogrodniczym sklepie, dwie odmiany - Harnaś i Ornak. Po takim małym woreczku każdego. W sumie wyszło niecałe 100 ząbków do sadzenia.
O nawożeniu nie myślałem nic. Jedynie sprzedawca mi powiedział, że czosnek powinien spokojnie wyrosnąć na moim
@potatowitheyes: harnaś to dobra odmiana, nie chwaląc się wyhodowana przez moją ciotkę :) podobnie jak Arkus, od jej męża a mojego wujka Arka, czy Janowicki. Od Janowic k. Bielska-Białej :D tej drugiej nie znam w sumie. pamiętaj żeby na wiosnę urwać pęki kwiatowe. bez tego będziesz miał malutki zbiór. i warto kilka razy zerknąć, bo czosnek wypuszcza je przez jakiś czas, więc część już je będzie miała gotowe do urwania, a