Wpis z mikrobloga

Mam dylemat, w zasadzie jestem przekonany, ale jeszcze poradzę się Was. W wyborach do #sejm zagłosuję na #konfederacja, a dokładnie na #berkowicz. Natomiast do senatu mam tylko dwóch gości: z PiS lub PO, zamierzam zakreślić obu, by oddać nieważny głos i by nie można było sfałszować/dopisać. Opcja niepójścia na wybory odpada, wiec poniżej w ankiecie zamieszczam tylko trzy #wybory.
#pytanie #ankieta #pytaniedoeksperta #platformaobywatelska #pis #prawoisprawiedliwosc #korwin #kiciochpyta #jakzyc #polska #przyszlosc

Na kogo zagłosowałbyś na moim miejscu?

  • na PiS'iora 18.5% (24)
  • na PO-wca 42.3% (55)
  • zakreśliłbym obu 39.2% (51)

Oddanych głosów: 130

  • 21
@wykop14: bo ostatecznie lepiej jak wladza jest stabilna i dwie izby parlamentu nie będą się bombardować na wzajem.
Ja głosuje osobiście do senatu na niezależnego kandydata i jesli masz taką opcje to też tak zrób.
@Mistborn: no coś niby ich kojarzę, ale nigdy nie zagłębiałem się "w nich" szczególnie. Po prostu z automatu czuję niechęć do każdego kto przynależy do PiS czy PO i innych partii, które od lat są 'u władzy' i które nie robią nic pożytecznego dla ludzi.
@wykop14: Ja bym głosował na PO mając nadzieję że PiS nie będzie miał większości w Senacie. PO też pewnie samodzielnej mieć nie ma szans a konieczna koalicja zwiększa szanse na lepszą kontrolę, bo kontrola to zadanie senatu
@Dpdp:
No poproś o zaświadczenie, że głosowałeś (komisja od ręki wydaje coś takiego) tylko w wyborach do Sejmu. Rano sprawdzisz protokół z obwodu, no i masz czarno na białym ewentualny wałek.
Weź kartę tylko do Sejmu. Komisji powiedz, że za Senat dziękujesz.


@kossodzewina: wolę oddać nieważny głos, bo to będzie o czymś świadczyć - że nie godzę się na żadnego z kandydatów z tych partii, mogę sobie jeszcze popisać coś z boku.
____

Ja bym głosował na PO mając nadzieję że PiS nie będzie miał większości w Senacie. PO też pewnie samodzielnej mieć nie ma szans a konieczna koalicja zwiększa szanse na
@wykop14: Niby zgodnie z własnym sumieniem ale w niektórych okręgach jest dokładnie 2 kandydatów, to co zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Tam gdzie jest PSL to jeszcze względny wybór
ale w niektórych okręgach jest dokładnie 2 kandydatów, to co zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Dpdp: jeśli ktoś jest za tym by zmniejszyć ilość posłów i zlikwidować senat (który jest niepotrzebny) + do tego od zawsze 'psioczy' na polityków z bandy czworga (PO, PiS, PSL, SLD), to ...oczywistym jest, że powinien zagłosować na PO, PiS, PSL lub SLD ! …
zamiast ku*#a oddać nieważny głos, by pokazać