Wpis z mikrobloga

#wybory
Strasznie, strasznie jest mi wstyd, kiedy widzę w gorących wpisy o ludziach starszych, którzy wybierają NAM władzę. O masach z kościoła, które idą do komisji (jak śmią, na pewno ksiądz im kazał! wcale nie jest tak, że w niedzielę wszystko załatwiamy jedno po drugim, żeby popołudnie spędzić z rodziną).
Czy to moje pokolenie na prawdę ma nierówno pod kopułą? Czy to agitacja obecnych 30-40 latków, którzy nienawidzą tego wszystkiego za czasy w jakich się wychowywali? Nie wiem sam, ale po ludzku jest mi przykro. Moi dziadkowie już nie żyją (i to z obu stron), ale gdyby żyli to niezależnie od ich poglądów szli by dzisiaj ze mną i z rodzicami oddać SWÓJ głos. Bo każdy Polak ma prawo decydować o Polsce. A takie próby ograniczania czyjegoś prawa strasznie mnie denerwują.
To samo z emigrantami - to sprawa tych ludzi. Skoro nasze prawodawstwo umożliwia im oddawanie głosu, zachęca ich do tego (i to od dawna) to znaczy, że większość tego chce.
Nie pozdrawiam, bo plusując ten szit w gorące, zepsuliście mi humor wykopki :|
  • 77
@greenbong chyba jest tak jak mówisz. Przekonanie o swojej nieomylności połączone z rodzicami, którzy mówią, że mieli ciężko więc ich dzieciom się należy. Później takie dziecko myśli, że mu się do końca wszystko należy. Mnie uczono, że najważniejsze w życiu to nie krzywdzić innych, a potem starać się być szczęśliwym. Oni sprawiają wrażenie jakby wyznawali zasadę być szczęśliwym, nawet kosztem innych. Ale może dlatego bywa mi tak ciężko (:
@Old_gamer1988 nie chciałbym tego łączyć z prawicą i lewicą, choć to z oczywistych względów rzuca się w oczy (tradycyjnie starsze pokolenie mniej skłonne do zmian etc.). Po prostu zastanawiam się, czy strasze pokolenie po prostu w pewnym momencie nie przegrało trudu wychowania kolejnego. Przegrało z mass mediami, żeby była jasność.
@zakaz_palenia: nikt nie mowi ze wszyscy starzy ludzie glosuja na partie towarzyszy. Kazdy zwyczajnie widzi jakie starsi ludzie maja podejscie w ogromnej ilosci dlatego obrywa sie wszystkim.

Jak na ulicy spotkasz 10 chamow w taksowkach to tez bedziesz psioczyl na taksowkarzy ogolem. Psychologia ¯_(ツ)_/¯

@Bordomir: mowiac ze ludzie gadaja to czy tamto. Zwyczajnie zignoruj jak Cie to tak szturcha. Tez sie nie zgadzam z wiekszoscia wykopkow w wielu sprawach tutaj.
@Bordomir: niestety w naszym narodzie tkwi jeszcze bardzo silna mentalność niewolnicza. Frekwencja będzie śmiesznie niska dopóki ludzie nie uświadomią sobie że głosują tylko i wyłącznie dla własnego dobra i że to jest poniekąd luksus. Myślę że gdyby któraś partia pobawiła się w dyktaturę przez jakieś 5 lat ludzie szybko by zrozumieli jak ważny obowiązek obywatelski ignorowali i przy następnych wyborach nikogo by nie trzeba było przekonywać czy zachęcać do głosowania.
@gwiezdny_wodnik
Po pierwsze - żeby zgłupieć to trzeba być mądrym. Dla mnie Ty już jesteś na niższym poziomie niż Ci starzy ludzie, a mimo to nie jestem za odebraniem Ci prawa głosu.
Po drugie - nie wiesz jaki jest ich głos, ani z czego on wynika. Ciekaw jestem jak Ty będziesz głosował mając 75 lat. Albo 65. Na tych, którzy powiedzą, że jednak masz pracować 10 lat dłużej, czy na tych, którzy
@Hyperlast myślę, że to nie Polacy są źli, tylko komuna bardzo dużo namieszała. W Polsce jest przeświadczenie, że jak ktoś idzie do polityki to jest cwaniakiem, oszustem i chce lekko żyć. W związku z tym porządni ludzie zostają inżynierami, nauczycielami, lekarzami czy brukarzami. Żaden uczciwy człowiek nie idzie do polityki i wszyscy na tym tracimy.

Ludzie spuszczają się nad latarnikiem wyborczym ( który jest beznadziejnie wykonany, mniejsza) a zapominają o tym, że
a zapominają o tym, że przez ostatnich 25 lat na palcach jednej ręki można zliczyć spełnione obietnice wyborcze


@Bordomir: nie zapominaja. Roznica jest w tym ze praktycznie od 30 lat pierwszy raz jest alternatywa. Od czasu jak zaczalem byc swiadomy jako maly bachor widzialem w tv te same ryje i nie rozumialem (dalej nie rozumiem) dlaczego sie nie zmieniaja co wybory ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Sam_w_domu Tobie się wydaje, że ona jest. Komuś innemu wydaje się, że jest gorsza. Jeszcze komuś innemu pasuje to w jakim kierunku idziemy. Nie rozumiesz, bo nie bierzesz pod uwagę, że ktoś może wyznawać inne wartości, komuś może zależeć na czym innym itd. itp. A to wszystko bierze się stąd, że każdy ma inne doświadczenia życiowe, był inaczej wychowany i inaczej patrzy na świat.
@Bordomir: owszem ale jak sam pisales

tradycyjnie starsze pokolenie mniej skłonne do zmian

W wiekszosci nawet nie wiedza ze zmiana moze byc dobra i ze jest wybor bo jak sam widzisz po aferach z tego tygodnia z tvp sie nie maja prawa dowiedziec. Dobrze wiem jak dzialala moja babcia. Jak z nia pogadalem na temat polityki albo czegokolwiek innego to sie dziwila ze w TV nie mowili.
@Bordomir: Z wiekiem ludzie głupieją wydaje mi się ,że to jest oczywiste i czeka to każdego...
Będę głosował tak aby mi było lepiej i każdy tak głosuje co niekoniecznie musi oznaczać, że jest to najlepszy i najmądrzejszy wybór. Np z wiekiem emerytalnym ja wiem ,że każdy byłby za tym aby np on wynosił 50 lat ale patrząc na całe społeczeństwo nie jest to korzystne.

Dlaczego mniejszość miałaby decydować o większości?

Bo
@Bordomir: Niestety mamy pecha do polityki, co zrobić. Częściowym rozwiązaniem problemu byłoby wprowadzenie minimalnego progu majątku który musisz posiadać żeby starać się o miejsce w sejmie. Myślę że wszyscy posłowie i reszta osób na stanowiskach podobnego i wyższego szczebla w rządzie powinna być bogata(majętna? nie chodzi mi tutaj o dziesiątki milionów na koncie). Dzięki temu mamy pewność że taka osoba obejmując stanowisko nie będzie się z miejsca głowić jakim sposobem dorobić
Myślę że wszyscy posłowie i reszta osób na stanowiskach podobnego i wyższego szczebla w rządzie powinna być bogata(majętna? nie chodzi mi tutaj o dziesiątki milionów na koncie). Dzięki temu mamy pewność że taka osoba obejmując stanowisko nie będzie się z miejsca głowić jakim sposobem dorobić się za pieniądze podatników.


@Hyperlast: o święta naiwności, ile ty masz lat typie? xDDD
@Bordomir: Tez patrze na to z obrzydzeniem. Wiekszość wykopków przecież posiada rodziców, dziadków, czyli posrednio ubliża i im. Niewiem jakim człowiekiem trzeba byc, żeby w tak pogardliwy sposób wyrażac sie o osobach starszych, rodzinach czy osobach o innych pogladach politycznych. Troche mi wtyd ze wchodze na mikroblog, gdzie najbardziej plusowane wpisy to te, obrazajace inne grupy społeczne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bordomir: Zapewne chodzi o to, że emeryci są przekupieni, więc nie wybierają racjonalnie, tylko w oparciu o pieniądze - która partia najwięcej da, na tą zagłosuję. Ponadto emeryci patrzą w większości na własną dupę, a młodzi ich nie interesują i według mnie większość wykopu ma rację - prawa wyborcze powinny być zabierane po skończeniu wieku emerytalnego.
@bedist: ja #!$%@?ę. Człowieku, czy ty siebie słyszysz? Jeżeli partia realizuje program wyborczy to z automatu przekupuje wyborców? Gdzie jest granica? Kto ją ustala? Młodzi tak samo są przekupieni, patrzą na własną dupę, a moim zdaniem prawa wyborcze powinny być przyznawane po osiągnięciu wieku emerytalnego. I co? Ma to sens?
@Bordomir: Tu nie chodzi o złość na starszych, tylko o to że niestety zmanipulowani starsi ludzie nieświadomie przyczynią się do pogrążenia tego kraju, ponieważ swoją wiedzę o świecie czerpią głównie z propagandowej telewizji. U mnie w lokalu jest to samo, większość starszych ludzi, wierz mi trudno jest na to patrzeć spokojnie i mieć świadomość co to prawdopodobnie oznacza. Oczywiście to nie jest ich wina, a młodzi idą po linii najmniejszego oporu.
@zakaz_palenia: Ze statystyk poprzednich wyborów nie wynika, że starsi głosują jedynie na wiadomo kogo, lecz jedynie na wiadomo kogo i wiadomo kogo. Ale i tak nie robi mi to różnicy i gardzę :)
@bedist: nie wiadomo kto będzie ile żył. Sugerujesz, że ludzie w szpitalach czy wykonujący ryzykowne zawody powinni mieć odebrane prawo głosu? A może za 20 lat już nikt nie będzie umierał?
@Anna_: nie wiesz czy ktoś jest zmanipulowany czy nie. Twoje podejście wynika z tego, że kilkanaście lat temu ktoś wmówił Ci, że emeryci są bastionem partii do której nie pałasz sympatią. Odbierasz ludziom prawo do posiadania poglądów innych niż
@Anna_: tak samo jak TVP ktoś może nazwać propagandową telewizją, tak samo ktoś może nazwać TVN, tak samo ktoś może nazwać Polsat. Życie nie jest czarno białe, a powszechne prawo do głosu jest jednym z warunków istnienia demokracji.
@Bordomir: oczywiście każdy autor takiego wpisu po osiągnięciu wieku 60 lat dobrowolnie zrzeknie się swojego głosu i nie będzie chodził na wybory. Bo przecież nie będzie młodym rządził
@Bordomir:
1) jeśli prawo coś zezwala nie znaczy to że większość się z tym zgadza. Ogólnie idea że większość COKOLWIEK jest ideą kretynizmu. Jak większość będzie chciała mordować czarnych to znaczy że mamy na to pozwolić i jak będzie zgodne z prawem to będzie to dobre? Tak właśnie można rozpoznać ludzi co niezbyt dużo myślą, że piszą o takich rzeczach.
2) Starzy ludzie nie powinni głosować z miliona powodów. Jedynym argumentem
@Loloman: ad 1) jeśli prawo na coś zezwala, a większości to przeszkadza, to wybiera się taką władzę, która to prawo zmieni, czyż nie taka jest idea demokracji?
ad 2) gdyby tak rozgraniczać kto jak ważny powinien mieć głos to... bardzo szybko trafia do człowieka, że to rozwodzenie się nad niczym. Prawo ma być proste, przejrzyste, jasne. Bo jeśli ktoś miałby ustalać kto powinien jak ważny mieć głos, to wiadomo, że z
@Bordomir: To samo chciałem napisać.
Pierwsi krzyczą, że chcą DEMOKRACJI ale sami nawołują do odebrania praw wyborczych, możliwości głosowania dla innych osób mających sprzeczne poglądy z nimi.
To się demokracją nie nazywa.
@Bordomir: 1) Powtórzę - a skąd głupie przekonanie że WIĘKSZOŚĆ wybiera dobrze, rozsądnie itd. Powtórzę - jak większość chce mordować żydów to mamy na to pozwolić? Albo jak wybierze się polityków a Ci zmeinią prawo że wolno mordować homo - to wolno będzie i będzie to ok?
2)Nie ma systemu idealnego. Ważne by poprawiać to co się nie sprawdza. Tym bardziej że akurat takie ustalenia są banalnie proste i dodatkowo jak
@Loloman: ad 1) nie korwinizuj.
ad 2) sam sobie odpowiedziałeś na ad 1. nie ma systemu idealnego, a lepszego nie wymyślono. Ty uważasz, że należy odebrać prawo emerytom, bo w Twojej opinii głosują oni inaczej niż Ty. Ja jestem za odebraniem praw Tobie i co? Ma to sens?
ad 3) Nie, nie na tym polega dyskutowanie, aby siać nienawiść do innych - mohery, dewoci, stare baby, dziadygi, warzywa - takie określenie