Wpis z mikrobloga

Jakie można mieć oczekiwania finansowe, w pierwszej pracy jako grafik? Nie wiem co wpisywać w ofertach pracy. 3500brutto jest ok?

Ps: Ile sie zarabia na stażu?
Nie wiem czy uda mi sie cos normalnego znalezc, wiec ewentualnie staż. Pytanie tylko czy dalbym rade wyżyć wynajmując pokoj
#grafika
  • 13
  • Odpowiedz
zależy od miejsca pracy, stanowiska, obowiązków i miejscowości.


@goedenavond: Juniorskie obowiązki. Ciezko dokladnie powiedziec, bo rozne są. Aktualnie patrze na krakow, jeszcze moze rzeszow sprawdze
  • Odpowiedz
@CygaroZwasem: A nie dam rady? Powiedzmy ze za pokoj placilbym 900 ze wszystkim, no to jak mi zostanie 1600, to raczej spokojnie. Żarcie pewnie z 500, do tego komunikacja miejska 100. czyli mamy 2200.. i jeszcze jakis karnet na silke + czasem wypad na impreze.. kurła jednak za mało. A przecież czlowiek chcialby jeszcze cos odlozyc na jakies podroze czy cos. Za duzo pis zabiera. Wątpie coś za wieksza kase
  • Odpowiedz
@goedenavond: @CygaroZwasem: Aa i jeszcze jedno pytanie. Zrobilem sobie portfolio PDF, a teraz jak aplikuje np. przez pracuj.pl to okazuje sie, ze nie mam gdzie wkleic linka (do google drive), a maksymalna wielkosc pliku to 5mb (moj pdf zajmuje 20mb). I nie wiem jak to rozwiązac. Za dlugo sie #!$%@? z tym pdfem, zeby tak o go porzucić. Nie wiem, moze awaryjnie wsadzić do cv tego linka do google drive?
  • Odpowiedz
@lastro: Nie wiem jak prezentuje się Twoje portfolio, ale 2500 to trochę mało jak na duże miasto. Mi w zeszlym roku dali 3000 netto na start jako pierwsza praca na etacie jako grafik (wcześniej tylko jako freelacer) i po okresie próbnym 3400.
  • Odpowiedz
wcześniej tylko jako freelacer)


@Czarna_ksiazka: Czyli miales juz jakieś praktyczne doświadczenie. A jakie pracem wykonywales jako freelacer?
Ja w swoim portfolio mam albo jakies fikcyjne rzeczy(w sensie np. logo dla fikcyjnych firm) albo dla rzeczywistych, ale ktore nie weszły w życie. Albo na konkursy, czyli nic co działa.
Mam jeszcze niby studia, ale nie wiem czy to cokolwiek znaczy
  • Odpowiedz
A jakie pracem wykonywales jako freelacer?


@lastro: od bannerów, przez web design, po loga. Lepsze siano z tego było niż robota na etacie, ale zbyt #!$%@?ł mnie kontakt z klientem xD

Mam jeszcze niby studia, ale nie wiem czy to cokolwiek znaczy


Nie są bez znaczenia, ale portfolio jest najwazniejsze.
  • Odpowiedz