Wpis z mikrobloga

Nauczanie religii jest jedną z form działalności dydaktyczno-wychowawczej szkoły, która jednocześnie jako jedyna gwarantowana jest przez Konstytucję. Wobec tego nauczanie religii nie może być traktowane gorzej niż nauczanie innych przedmiotów szkolnych. Umieszczanie lekcji religii jedynie na początku lub końcu dnia zajęć stanowi niedopuszczalną dyskryminację zarówno samych zajęć jak również uczniów, którzy korzystając z wolności sumienia i religii oraz prawa do nauki, chcą w szkole pogłębiać swoją wiedzę religijną”


https://ordoiuris.pl/edukacja/proba-marginalizacji-religii-w-szkole-przez-warszawska-radna

Warto dodać że prawnicy Ordo Iuris są pełnomocnikami projektu pro - prawo do życia zakazującym edukacji seksualnej, o którym jest ostatnio tak głośno.

#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #polska #prawo #szkola #edukacja #ciekawostki
Pobierz saakaszi - > Nauczanie religii jest jedną z form działalności dydaktyczno-wychowawcze...
źródło: comment_NnAiMArDP8hPCSFlOZNM9ooNzA8DC5BR.jpg
  • 23
Umieszczanie lekcji religii jedynie na początku lub końcu dnia zajęć stanowi niedopuszczalną dyskryminację zarówno samych zajęć jak również uczniów, którzy korzystając z wolności sumienia i religii oraz prawa do nauki, chcą w szkole pogłębiać swoją wiedzę religijną”


@saakaszi: Nie rozumiem. Czyli co. Uczniowie, którzy chcą "pogłębiać swoją wiedzę religijną" nie mogą robić tego na początku lub na końcu lekcji? Uprzykrzanie życia innowiercom jest nieodzowną częścią nauczania katechezy?
Pobierz jan_zwyklak - > Umieszczanie lekcji religii jedynie na początku lub końcu dnia zajęć ...
źródło: comment_UjdhFtV0vYyhltatdMM6rYCSFZmthdbN.jpg
Nauczanie religii jest jedną z form działalności dydaktyczno-wychowawczej szkoły...


@saakaszi: Jak mnie to #!$%@?. Nie RELIGII tylko KATECHEZY. Przez 12 lat nauki ani razu nikt na lekcjach "religii" nie wspomniał nawet o judaizmie, buddyzmie, islamie i innych religiach. Wbijali nam do głowy wierszyki, którymi mamy się modlić w tym jednym wyznaniu i pluli na wszystko co im się nie podoba. Tyle wyniosłem z ich katechez.
Jak mnie to #!$%@?. Nie RELIGII tylko KATECHEZY. Przez 12 lat nauki ani razu nikt na lekcjach "religii" nie wspomniał nawet o judaizmie, buddyzmie, islamie i innych religiach. Wbijali nam do głowy wierszyki, którymi mamy się modlić w tym jednym wyznaniu i pluli na wszystko co im się nie podoba. Tyle wyniosłem z ich katechez.


@wcfilmowe: na jak nie wspominali, jak wspominali. A kto niby zaciupal jezusa?
@saakaszi: skoro byłaby pierwsza to jakim cudem byłaby dyskryminowana? Oni tak bardzo się boją wypisów i wywalenia ze szkoły religii, że nawet argumentacja jest durna xD
@tpap: ja miałam często fizykę i matematykę na końcu. Jakoś nie widziałam, żeby matematycy protestowali, że to dyskryminacja ich przedmiotu.

Ja nie mogę, nawet nie trzeba ich ośmieszać. Sami to robią xD
@saakaszi: gdyby ludzie nie chodzili na religię to nie byłoby tematu ale ku twojemu zaskoczeniu chodzą i to jak narazie w większości. Nie wnikam czy starzy każą czy ki #!$%@?. Ten problem sam się rozwiąże za kilka lat.