Wpis z mikrobloga

@Krabowski: W każdym autobusie mogę tak kupić? Jeszcze niedawno była z tym afera, że blokowało kartę dla płatności dla MPK.
W innych miasta korzystam z aplikacji "zbiletem" i jest naprawdę szybko oraz wygodnie.
@LazyInitializationException: Tak, tylko że w jeśli coś takiego wydarzy się w sklepie, to się próbuje jeszcze raz, a nie twoja karta trafia na czarną listę i zostaje się zmuszonym do wizyty w BOK, aby swoją kartę odblokować. Swoją drogą nawet ta czarna lista nie za bardzo działa, bo czasem moja karta przejdzie, a czasem nie.
@arturfra94: Dziękuję.
@LazyInitializationException: m.in. tutaj została opisana sprawa: https://niebezpiecznik.pl/post/wroclawskie-biletomaty-zastrzegaja-karty-platnicze-pasazerow/ W Google jest cała masa artykułów o "zastrzeżonych kartach", tzn. dodanych na czarną listę.
W Legnicy wielokrotnie kupowałem bilet w kasowniku i nigdy nie spotkał mnie żaden problem. Jednak przez długość wykonywania transakcji, wolę kupować przez aplikację w telefonie.
@caje: @R__R: bo ten system działa tak, że pobiera opłatę z opóźnieniem, a nie na bieżąco, więc nie ma żadnej natychmiastowej kontroli i możliwości ponownego zapłacenia. Sama próba ściągnięcia następuje kilka razy w ciągu miesiąca, więc takie sytuacje gdzie dziś karta jest zablokowana, a za tydzień działa są "normalne".