Wpis z mikrobloga

a pytałaś się dlaczego wystawia za darmo?

Tak, nie odpisala


@Hubstein @acidd: bo do takich się dzwoni i nagrywa rozmowę, a później podejmuje odpowiednie kroki do rozwalenia pseudo-biznesu i ukarania
  • Odpowiedz
Nie zamierzam popierac pseudohandlarzy ale Ci co tak wychwalaja psy z "prawdziwych" hodowli sa dziwni. Fakt ze psy bywaja fajne (przez ich cechy - jak np stosunek bokserow do ludzi i dzieci :)) ale kupujac takiego placimy zawsze za fakt ze mamy linie gdzie dziadek zapladnial wnuczke (zanim zaczniecie zaprzeczac - czas nie zaczal plynac 15 lat temu).

Osoby piszace aby sterylizowac psy nierasowe to wogole sa jakies oderwane (@PirateRibosome) - wszelkie
  • Odpowiedz
@sjasmin: bez przesady, mój znajomy weterynarz miał krzyżówkę jorka z kundelkiem, ostatnio urodziły sie młode, wystawił na olx ze młode szukają nowego domu, zablokowali mu konto bo jakis mirek szeryf zgłosił własnie nielegalna hodowlę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Miałem psa ze schroniska i nie polecam. Nie dziwię się, że do schroniska trafił bo szczekał na swój cień.


@zortabla_rt: Czy możesz napisać ile godzin tygodniowo poświęcałeś na pracę z nim, by nie szczekał?
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: To znaczy ze z jakichś względów zdrowotnych/genetycznych (np. nosicielstwa wadliwego genu, dysplazji, nieodpowiedniego umaszczenia) bądź usposobienia/charakteru suka nie nadaje się do reprodukcji.
Istnieje coś takiego tez jak „pet” czyli pies rasowy ale z wadami np. Umaszczenia, długi/krótki ogon (coś co jest niewzorcowe). Oznacza to ze jest sprzedawany po niższej cenie bez możliwości rozrodu.
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: Suka sprzedana jako hodowlana to jedno. Drugie trzeba wyrobić rodowód. Trzecie musi zdobyć uprawnienia hodowlane - na wystawach/zawodach, a właściciel musi zarejestrować hodowlę.
Przykład: moja suczka jest rasowa, wzorcowa z rodowodem, zarejestrowana w NKK (odpowiednik polskiego ZKwP w Norwegii). Ale jako ze ja nie chce szczeniaków to nie rejestruje działaności hodowlanej, a suczka nie występuje o uprawnienia hodowlane.
  • Odpowiedz
  • 1
@maniekkrk2 az sie łezka w oku kreci, ze jako wykop mamy taka moc, inspirowania innych do mowienia o problemach i zmieniania swiata w twn sposob ;) kolejna akcja na plus dla wykopu :D
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: Hmmm jakby to najprościej - taka sprzedaż jest po prostu nielegalna. Aby sprzedać psa rasowego należy spełniać pewne warunki a rodzice muszą (!!) być przebadani pod kątem chorób typowych dla rasy. Inaczej jest to tworzenie potworków i psów chorych.
To tak jakby ktoś sprzedawał samochód „z salonu” a okazuje się ze ten „salon” to u Janusza na podwórku.
  • Odpowiedz