Wpis z mikrobloga

#informatyka #pracbaza #logikarozowychpaskow
Jezu jak ja nienawidzę pracować w swojej robocie i nienawidzę tych szympansów:

- Daniel przyjdź tu szybko od rana nie mogę wydrukować zestawienia
Wchodzisz do pokoju
- No kto to widział pracować na takim sprzęcie, 3 godziny zmarnowane bo próbuje to wydrukować i nic (tak jak by ku...pracowała przez te 3 godziny i czemu dopiero teraz dzwoni)
Niech Pani pokaże co się dzieje
- No daje drukuj, przyciskam okej i nic się nie dzieje
Przestawiła się Pani drukarka, proszę tu zmienić na Epson ..........
- No i ?
No i teraz przycisnąć drukuj
- O działa, to ja nie wiem co się dzieje z tym komputerem.
Jakim cudem przestawiła sobie na FAX, co chwilę na pulpicie wyskakuje komunikat czy chce wysłać fax - dla niej nie było żadnego komunikatu......

Każda w CV "znajomość pakietu MS OFFICE, biegłe posługiwanie się komputerem"

a nawet głupia ci.... nie zobaczy na jakiej drukarce drukuje.....
  • 37
@sayanek: Jestem w tej robocie od wszystkiegoo

- zarządzanie siecią
- zarządzanie serwerami
- naprawy każdej maszyny która ma coś związanego z elektroniką (nawet maszyn CNC)
- prowadzenie strony internetowej i sklepu internetowego firmy
- pod sobą jakieś 120 stanowisk komputerowych
A to wszystko za 5000 na rękę - mam czas bo wszystko jest zrobione tak że nic się nie psuje a nie to co poprzedni informatyk nie robił backupu, zero
@samuraj24: Wymiana myszki :D ? jeszcze mi powiedz że zwykła z wejściem usb :D
Bo rozumiem jakby mieli ludzie problem podłączyć taką pod bt, ale na usb :D w sumie podobny poziom jak nie wybranie drukarki :)

Jak to leciało, ludzie dzielą się na tych którzy robią backup i na takich którzy dopiero zaczną robić :D ?
@Norkanerka:
@sayanek:

No niestety ludzie to tacy debile że niemożna im ufać - albo ja jestem za uczciwy.
Z tymi myszkami to taki przykład po prostu do moich obowiązków należy konserwacja sprzętu "informatycznego", mam magazyn w którym trzymam cały osprzęt i nie wydaję tego ludziom bo sobie zabierają do domu (okradają firmę)
ale zdarzyły się takie rzeczy:

- że baba na siłę wcisnęła port usb do display portu
- że
@GoplanaLodz Raczej ciężko by było teraz od zera niemiecki. Zresztą byłem w paru krajach i życie tam mi się raczej nie podoba. Albo inaczej. W Polsce jest mi za dobrze. Czekam do kwietnia na nową umowę i zobaczymy ile dadzą :)