Wpis z mikrobloga

Mirki uważajcie jakich słuchawek bezprzewodowych używacie do prywatnych rozmów.
Wyciągnąłem płytkę odbiornika z uszkodzonych słuchawek, podłączyłem pod zewnętrzną antenę i słyszę jak se chłopaki w CSa nawalają, z tego co zdążyłem ustalić to są oddaleni o dobre 1.5km.
Tu fragment nagrania jak to odbieram.
Sprawa dotyczy wszystkich słuchawek UHF, przeważnie mają 2 kanały, pracują w okolicach 810MHz.
Wiem że ten ktoś przegląda wykop, słychać było że ogląda filmy z głównej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pcmasterrace #sluchawki #csgo #elektronika
dktr - Mirki uważajcie jakich słuchawek bezprzewodowych używacie do prywatnych rozmów...

źródło: comment_B7v3B1lRqzAnij19iDO7GThNxj9EDyHQ.jpg

Pobierz
  • 15
kto normalny by używał jakiejś nieszyfrowanej komunikacji analogowej do jakichś tajnych rzeczy?


@msichal: Mnóstwo ludzi. Co dla ciebie jest tajne? Bijesz dziecko? Handlujesz zwierzętami? Masz niesprawne auto? Pochwaliłeś się komuś czym konkretnie jeździsz a ktoś konkretny bardzo cie nie lubi? Komentowałeś z kumplem nogi/cycki/tyłek jakiejś laski a żona tylko na to czeka? Widzisz mało potencjalnych możliwości i tego co ma być tajne.
@lsrrdc: Ktoś ma słuchawki bezprzewodowe których nadajnik podłączony do komputera wysyła na określonej częstotliwości nieszyfrowany dźwięk, który w zamyśle miał zostać odebrany tylko przez słuchawki, jednak jest on nadawany z na tyle dużą mocą że przy użyciu odpowiedniej anteny można go odebrać dużo dalej, a jako że nie jest on szyfrowany to można też posłuchać.
@dktr: z 10 lat temu mialem takie "Walkie Talkie" aka krótkofalówki do zabawy. Wiecie, niebieskie, skrzypiący plastik i zasięg między nimi z 1.5m max.

Najlepsze bylo to, że z kolegą nie mogłem przez nie pogadać, a co wieczór po 19 słyszałem jak jacyś starsi Panowie sobie gadali. Nie wiem ile byli oddaleni.

Tzn slyszalem tylko tego jednego, raz gadał "oo taa X teraz w wiadomosciach. Odpaliłem tv i faktycznie byla ona.
@trevola: Chodzi o analogowe słuchawki UHF. Przeważnie mają małą "bazę" z wejściem liniowym i zasilaczem, nie widziałem nadajnika UHF na USB.
@RianesS: Trochę więcej niż 10 lat temu bardzo popularne było CB-RADIO, tanie walkie-talkie przeważnie działały na 14 kanale CB (nie PMR jak teraz). Kiepska selektywność odbiornika w walkie-talkie powodowała że pewnie odbierałeś rozmowy nie tylko z 14 kanału.