Wpis z mikrobloga

Mirki,

od jakiegoś czasu mam drona MJX BUGS 3 PRO i po kilku lotach mam z nim problem.
Mianowicie, w totalnie losowych sytuacjach, po minucie, pięciu czy dziesięciu, dron traci polaczenie z pilotem (bedac czasem 3 metry od niego) i aktywuje RTH (return to home). Polaczenie przywraca dopiero po wyjeciu baterii z drona oraz wylaczeniu pilota, po czym jak rozpoczynam lot jest to samo. Moze to moja paranoja, ale jak latam wolniej, spokojniej to jakby latam dluzej, a jak nagle wznosze się wyzej, czy odlecę nim dalej to mu odwala jak wyzej. Kupilem drugiego pilota na Ali ale to nie pomoglo. Co moze byc nie tak? Macie jakis pomysl o co moze chodzic? Baterie sa raczej zawsze naladowane na maxa.

#drony #mjx #bugs3 #bugs3pro
  • 9
@Judiman: Może elektronika jest słabo zaprojektowana/słabej jakości i jak silniki zaczynają pobierać więcej prądu to spada napięcie także dla odbiornika przez to traci połaczenie z aparaturą. Nie wiem jak wygląda to w środku (czy odbiornik jest osobnym elementem), ale może pomógłby osobny regulator napięcia dla odbiornika
@RezonatorKwarcowy: odbiornik jest osobnym elementem z tego co ogladalem na filmiku yt. dla mnie to juz spora zabawa, umiejetnosci manualne slabo, najgorsze jest to ze nigdzie podobnego przypadku nie moge znalezc bo ten dron jest taki zajebisty...
@Judiman: Jeżeli wiesz które pady na odbiorniku są od zasilania to najlepiej by było żebyś zmierzył napięcie na nich bez obciążenia, a potem zdjął śmigła (nie pomijaj tego kroku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), dał gazu i zmierzył napięcie pod obciążeniem. Jeżeli nie będzie się znacznie róźnić to możesz tą przyczynę wyeliminować