Wpis z mikrobloga

Chce pokazać moje auto. Moja 15 letnia klasa non-premium Corsa C 1.0. Mało awaryjna, robiąca to czego od niej oczekuje czyli wożenia z A do B. Nie przynosząca większych zmartwień w kwestii utrzymania. Przebieg dobija do 260 tys. km. U mnie w 9 lat zrobiła 165 tys. w tym 140 na lpg. Z wad to brak klimatyzacji, reszta nie jest przeze mnie aż tak dotkliwe odczuwana. Mam je tyle lat, a nadal mi się nim przyjemnie jeździ. Potrafię nawet wieczorem wsiąść i sobie pojeździć z muzyką pomimo tego, że i tak nim sporo jeżdżę na co dzień. Pali ~ 6.5 litra gazu przy moim użytkowaniu.. I w sumie plan jest taki, żeby potrzymać je jeszcze i tak jakiś czas, może parę lat. Zanim ktoś napisze, że to muł. Mam motocykl z większą mocą od tego auta i stwierdzam, że moc to nie jedyne co się liczy w motoryzacji, przynajmniej dla mnie. Spokój (tania obsługa, jak ktoś coś rozwali czy ukradnie to szkoda i tak mało), ekologia (długie użytkowanie ekonomicznego samochodu), nie bycie niewolnikiem rzeczy (to w końcu Corsa) to też fajne sprawy.

#pokazauto #opel #samochody #motoryzacja #przemyslenia
H.....k - Chce pokazać moje auto. Moja 15 letnia klasa non-premium Corsa C 1.0. Mało ...

źródło: comment_Yne43GxnBsHyzHwGidog5T6pSLxZSOHc.jpg

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
@Shatter: Raport spalania dla Corsy C Silników 1.0, 1.2, 1.4, 1.8 to odpowiednio średnio 6.1, 6.4, 7.5, 8.3. Dla tego modelu jak i dla wielu innych widzę prostą zależność. Możemy też sprawdzić ile opony koszt.

7.5 > 6.1 z tego co się uczyłem.
  • Odpowiedz
@Shatter: Po prostu tezy, że auta małe palą jak smoki czy, że ich utrzymanie kosztuje tyle co większych jest bzdurą. Mogę Ci tu pokazywać raporty spalania, ceny opon czy ubezpieczeń, ale skoro dla ciebie to i tak "spiseg bo kłamio i nie potrafio jeździć" to mi szkoda czasu.
  • Odpowiedz
@Shatter: Taka, że grosz do grosza i jest po prostu taniej. Rozumiem, że dla Ciebie spalanie 6 i 7.5 to wychodzi na równo. Polisa za 500 i 520zł też wychodzi na równo. Nawet świece trzeba kupić 3 a nie 4, ale dla Ciebie to też bez znacznie. Mi się nie chce dyskutować czy 10, 100, 1000, 10000zł to dla kogoś dużo czy mało i czy jest warto oszczędzać czy nie. Stwierdzam
  • Odpowiedz