Wpis z mikrobloga

78/100 #100perfum #perfumy

Givenchy Pi (1998, EdT)
Dzisiaj krótki i zwięzły wpis, bez zbędnego lania wody. W 1998 roku światło dzienne ujrzało dzieło pana Alberto Morillasa - Pi. Nie mam pojęcia, czemu go tak nazwali, bo sam zapach w ogóle nie kojarzy mi się z matematyką.
Otwarcie to słodka bomba z wanilii, migdałów i tonki. Jest niczym koncentrat z waniliowych cukierków. Pomimo dość wielu składników, do samego końca dominuje wanilia z tonką.

Trwałość to bite 8-9h na skórze przy dość solidnej projekcji przez pierwsze 4 godziny. Przy okazji ma całkiem fajną jakość, nie jest to tania, tandetna chemia, choć i tak delikatnie czuć syntetyczność.

Jest to zapach typowo casualowy na zimę i późną jesień. Nie jest jakoś specjalnie elegancki, ale też nie narzuca się otoczeniu i nie irytuje. Można go używać na co dzień.

Zdecydowałem się go krótko opisać dlatego, że jest to pierwszy tak słodki męski zapach z lat 90', który dane mi było poznać. Wtedy jeszcze królowały kompozycje wytrawne.

Świetnie zniósł próbę czasu, bo dalej pachnie bardzo nowocześnie i jest zdecydowanie lepiej skomponowany niż większość nowości. Wiodocznie jego sprzedaż ma się całkiem dobrze, skoro przez tyle lat dalej go wypuszczają.

Typ: oriental woody
Zapach: 7.5/10
Trwałość: 8/10
Projekcja: 7/10
Oryginalność: 7/10
Popularność: 1/10
Komplementy: 6/10
Podobne zapachy: flankery
Cena: 200zł za 100ml

tl;dr

KaraczenMasta - 78/100 #100perfum #perfumy

Givenchy Pi (1998, EdT)
Dzisiaj krótki...

źródło: comment_zKkMn9enw9MVpIjwgNmKeH50w9HlP9Do.jpg

Pobierz
  • 13
@Booty_Gurl: Coś tam pisali, że podobno są mniej trwałe czy coś takiego, ale starej wersji w życiu nie miałem, więc Ci nie powiem jakoś z doświadczenia czy coś. Mi ten zapach się podoba (jak prawie każdy waniliowy)
@KaraczenMasta: Uwielbiam Pi, to były jedne z pierwszych "poważnych" perfum, jakie miałam okazję poznać i mimo ogromnej rotacji, która miała miejsce po tym jak się wkręciłam w zajawkę, cały czas zajmują zaszczytne miejsce na półce i używam ich nawet z większą przyjemnością ʕʔ