Wpis z mikrobloga

@raeurel: Niestety mam to samo, ale po samym trailerze LiS 2 spodziewałam się tego. Obejrzałam pierwszy epizod w całości i połowę drugiego na yt, więcej mi się nie chciało. Dialogi są straszne, całość nie w moim stylu. Czekam tylko na ostatni i czy potwierdzi się plotka, że pobocznie będzie można spotkać Max i Chloe.
@Krs90: Na początku też mi się nie podobało, takie wybieranie pomiędzy złym a gorszym i całkowite spłaszczenie reszty naszych wyborów. Z czasem doszłam do wniosku, że tak naprawdę jest jedno prawdziwe zakończenie (co widać np. po tym, ile czasu poświęcili mu twórcy w stosunku do drugiego zakończenia), od początku znane, i jednocześnie piękne w swoim fatalizmie. Wtedy je doceniłam.
@Wypok2: liczę, że zrobią kolejną grę tylko pomiędzy Before the Storm, a pierwszym sezonem i bardziej rozwiną wątek ze znajomością Rachel i Chloe. Co sie działo przez te trzy lata przerwy pomiędzy obiema częściami

A tak poza tym to Rachel była prawdziwą miłością Chloe, a nie Max
amberprice>pricefield ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do zakończenia w LiSie to słyszałem że jedno zostało potraktowane po macoszemu z powodu
@AepArse: Też słyszałam tę teorię z zakończeniem, ale nie bardzo chce mi się w nią wierzyć. Imo w kontekście całego motywu efektu motyla ładniej wygląda koniec, który wraca do początku, ale to mocno osobista sprawa.

Jakieś porównanie z poprzednimi częściami, ale tak bez spoilerów?


Podobny soundtrack i ujęcia, może trochę podobny klimat, jeszcze bardziej cringe dialogi niż w pierwszej części, jeszcze więcej dziur fabularnych (motyw z policjantem, który jest już zaczęty
Pobierz Wypok2 - @AepArse: Też słyszałam tę teorię z zakończeniem, ale nie bardzo chce mi się...
źródło: comment_YnYsngYeMCRYz3XC89ENcMkDKEQmfqES.jpg
@Wypok2: Są w ogóle jakieś odniesienia do poprzednich części?

Tu się zgodzę. Lewe zakończenie może i faktycznie ładniej wygląda i jest bardziej filmowe, ale grając miałem przeświadczenie że wszystko co robiliśmy było dla Chloe, z resztą to dzięki niej Max w ogóle odkryła swoją moc dlatego wolałem poświęcić miasto.

Może to i lepiej że drugi sezon jest dużo słabszy, jest szansa, że skłoni ich to do powrotu do Arcadia Bay (