Wpis z mikrobloga

Mirki z #komputery, #pcmasterrace Jako, że zaczęło mnie wku#$ać 8GB w moim starym kompie, postanowiłem poszukać dodatkowych dwóch modułów. Okazało się, że ceny DDR3 są chyba wyższe od DDR4 stą pomysł by małym kosztem zmienić platformę na nowszą.

Obecny: FX 8350, MSI 970 gaming, 8GB 1600 ballistix sport, GeForce GTX 960 OC 4GB GDDR5, Thermaltake Smart Se 530W 80+

Do wymiany na: Tanią GA-A320M-S2H V2, Ryzen 5 1600, Jakiś moduł DDR4 3200 8GB by później dokupić drógi taki sam.

Nie jestem teraz na czasie, jak jest z tymi generacjami Ryzenów? 5 1600 to chyba pierwsza generacja, powinien iść na tej płycie. Płyta jest na chipsecie X570 czyli teoretycznie w przyszłości będzie można wrzucać nawet teraźniejsze najnowsze procki. Biosu pod ryzena 5 160 raczej aktualizować nie trzeba, dla nowszych tak? Dzięki za info.
  • 12
@Szop_Praczowaty: Toto wiem, tylko zastanawia mnie to, jaki BIOS jest aktualnie wgrany. Na stronie producenta: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-a320m-s2h_v2#support-cpu są rozpisane wspierane procki w kolumnie BIOS są różne, wersje. Czyli należy przyjąć, że na płycie może wystąpić ta najniższa?

TO jeszcze mam pytanie o ram. Taktowanie 3200 to jest możliwe dopiero po OC? Czy jeśli w specyfikacji jest rozpisane tak to ta opcja jest default?
@Szop_Praczowaty: Raczej to nie jest problem danej firmy tylko segmentu produktów. Np na obecnej płycie też dostałem problem z temperaturą sekcji. Wszystko było dobrze do puki używałem chłodzenia powietrzem, zmieniłem na chłodzenie wodne all-in-one, wyniki super ale już nie było tego przepływu wewnątrz budy. Wiatrak z przodu wolnoobrotowy + standardowy z tyłu już nie dawały rady. Temperatury w stresie na mosfetach w okolicach lub ponad 80 stopni.
@Szop_Praczowaty: Dzięki ale chodzi o to, że myślałem, że będę chytry i małym kosztem polecę. Dobry komp to dobra sprawa ale mam akurat sporo wydatków w chwili obecnej :/ Przemęczę się na tym co mam, jeszcze daje radę :)
W sumie to dawaj, zapodaj listę. Chętnie przeczytam sobie wieczorem. Wyszło tak, że jednak trzeba wyłożyć 2k a nie 1 by coś rozsądnego kupić a i tak sprzęt miałby być starterem do