Wpis z mikrobloga

Witam mialbym praktycznie pytanie o Mintosie: mam do zalokowania kilkanascie tys euro i mysle powaznie o tej platformie. Co o niej sądzicie? Czy zdarzyly sie Wam problemy z odzyskaniem pieniedzy w zwiazku z niewyplaceniem pozyczkobiorcy? Prosilbym o Waze opinie.
Pozdrawiam
#mintos
  • 8
@piterr23: Pamiętaj, że każda tego typu inwestycja jest obarczona ryzykiem. Ostatnio zablokowali jedną firmę na Mintos z oceną B-.

Nie wrzucaj wszystkiego do jednej firmy
@adrwas: Wlasnie czytalem o tym by inwestowac powiedzmy w 20 roznych firm. Chce wrzucic na starcie powiedzmy 5k euro plus co kolejny miesiac po 500 euro. Z ciekawosci jakimi ilosciami pieniedzy dzialacie?
@piterr23: ja wsadziłem na start 5,2k euro i 2k zł było to 1,5 miesiąca temu, na chwilę obecną "zysk" to około 41euro i 15 zł ;))

Wiem, że na innych platformach masz większy zysk ale czas inwestycji to 8-24 miesiące ale jak jesteś gotów zamrozić kapitał na taki okres czasu to myślę, że też powinieneś się zainteresować bo na mintos ciągle % spadają.

Pamiętaj, że należy zysk rozliczyć w US.
@piterr23: ja zaczynałem od 50k PLN żeby wyciągnąć jak najwięcej kasy z bonusu od pierwszej wpłaty, teraz jednak wyciągam, bo mam za dużą ekspozycję na mintosa względem całego mojego portfela inwestycyjnego. Jeżeli chodzi o inwestycje w EUR - spokojnie da radę zrobić sensowną dywersyfikację, chociaż ja uważam, że warto też inwestować w rubla, są 3-4 firmy z sensownym oprocentowaniem, które też mają dobry rating, a oprocentowanie jest dużo wyższe niż to