Wpis z mikrobloga

Mirki czy sąd może skazać na podstawie zeznań dwóch świadków ( para ) ? Policja i prokurator dostarczyli dowód w postaci przedmiotu na którym miały być odciski i DNA,a po odczytaniu ekspertyzy okazało się, że nic tam nie ma.

#prawo
  • 19
@IgorK czyli wystarczą zeznania dwóch świadków które na pierwszym przesłuchaniu przez Policje brzmią dość luźno, na drugim już sà szczegółowe i spójne i dowód rzeczowy który miał być, a okazał się nic nie wart i sąd skazuje? Przecież takie coś jak zeznania można łatwo ustawić.
czyli wystarczą zeznania dwóch świadków które na pierwszym przesłuchaniu przez Policje brzmią dość luźno, na drugim już sà szczegółowe i spójne i dowód rzeczowy który miał być, a okazał się nic nie wart i sąd skazuje?


@Major_Kogz: nie napisałem, że skazuje, tylko, że może skazać. Nie ma tu automatyzmu.

Przecież takie coś jak zeznania można łatwo ustawić.


Można i trzeba brać to pod uwagę przy ocenie materiału dowodowego.
okej. Co jeśli ich dowód na którym miały być odciski i dna okazał się lipą? Badania nie potwierdziły obecności moich odcisków czy dna.


@Major_Kogz: zawsze ocenia się całość materiału dowodowego, a nie poszczególne dowody w oderwaniu od siebie.
@IgorK nie wygląda to słabo kiedy wszyscy #!$%@?ą tym dowodem na prawo i lewo, a na koniec okazuje się, że to lipa? Dowody rzeczowe są chyba więcej "warte" niż zeznania które mogły być ustawione
@IgorK to już Ci mówie. Dostałem 4000 tys grzywny + koszta sądowe. Skazano mnie tylko na podstawie zeznań chorej psychicznie dziewczyny i jej chłopaka. Rozmawiałem z adwokatem i po wystawieniu mu upoważnienia zapozna się z aktami i powie mi co dalej.