Wpis z mikrobloga

114 990 - 450 = 114 540

Dzisiaj pierwszy raz w życiu (level 32) poszedłem oddać krew! Chyba rok się na to zbierałem, ale albo zapominałem, albo ciągle coś mi przeszkadzało. No, a że miałem dzisiaj dzień wolny w pracy, to wreszcie poszedłem. No i było fajnie, chcę iść znowu oddać krew, a tu niestety trzeba czekać 8 tygodni.

Ktoś mi może powiedzieć dlaczego niby trzeba czekać aż godzinę po oddaniu krwi, aby wsiąść za kółko? Ja bym mógł prowadzić już bezpośrednio po pobraniu, tak dobrze się czułem.

#barylkakrwi #krwiodawstwo
niepoprawny_pesymista - 114 990 - 450 = 114 540

Dzisiaj pierwszy raz w życiu (leve...

źródło: comment_TKBewuac04FwaxhKC8Nsm5gFbFZpAOUN.jpg

Pobierz
  • 27
@niepoprawny_pesymista: Witam w gronie krwiodawców, liczę na to że będziesz stałym bywalcem na tagu #barylkakrwi :)

Odnośnie do kwestii godziny przerwy przed jazdą samochodem: przypadki są różne. Nawet jeśli po donacji czułeś się dobrze, może się zdarzyć że podczas którejś z kolejnych donacji poczujesz się słabo, nie ma na to reguły. Polecam zawsze stosować się do zaleceń pielęgniarek, w szczególności by po donacji poleżeć na fotelu przez 5 minut, następnie usiąść
@niepoprawny_pesymista: Gratulacje, dobra robota.

A co do ograniczenia, jak wspomniano powyżej utrata krwi może doprowadzic do omdlenia.
Piszesz że znasz swój organizm a podobno pierwszy raz oddawałeś ;)

Ja zawsze czekam te 5min na fotelu i drugie 15-20 min na kanapie w poczekalni zanim wyjdę z RCKiK. Zawsze darmowa kawka oraz wafelek z prezenciku po pobraniu żeby siły przywrócić.
Osobiście często wracam autem, liczę na to że po tylu latach jednak
Widzę, że mała gównoburza się wywoła niechący ;/

Witam w gronie krwiodawców, liczę na to że będziesz stałym bywalcem na tagu #barylkakrwi :)


@wuochu: Nie wiem czy będę się udzielał na tagu, ale wiem, że będę chciał regularnie oddawać krew :)

Polecam zawsze stosować się do zaleceń pielęgniarek, w szczególności by po donacji poleżeć na fotelu przez 5 minut, następnie usiąść na kolejne kilka minut i dopiero potem wstać, to znacznie
@lubiegrzeski: Ekwiwalent energetyczny jest zależny od placówki. Ponadto niektóre placówki bądź mobilne punty pobrań czasami oprócz ekwiwalentu dodają bonusy od siebie a właściwie od sponsorów. Nie zawsze jest to samo. czekolady tez mogą być od innego producenta.