Wpis z mikrobloga

Na moim Blogu Technicznym pojawił się kolejny post. Tym razem, za małą namową użytkownika @FAQGAG, postanowiłem napisać coś na temat

Obecnej sytuacji i perspektyw na rynku symulacji inżynierskich w Polsce

Starałem się opisać jak wyglądają moje doświadczenia, jakie zmiany dotąd zauważyłem i co wydaje mi się, że przyniesie jutro. Mam nadzieje, że komuś się to przyda. Jeśli tak jest to będzie mi miło zobaczyć plusika przy wykopalisku

Tak jeszcze ze spraw organizacyjnych - posty na blogu będą pojawiać się maksymalnie dwa razy w miesiącu. Do nich też będe wołał Mirków i Mirabelki z mojej symulacyjnej listy. Jeżeli chcesz się do niej zapisać (bądź wypisać) to możesz to zrobić pod tym linkiem. W przypadku krótkich ciekawostek, które wrzucam na bieżąco nie ma sensu wołać i spamować wszystkich. Jeżeli chcesz być na bieżąco to zachęcam to częstszego odwiedzania strony BlogTechniczny.com albo śledzenia tagu #bogdansymulant

Symulacja spalania metanu wykonana w ConvergeCFD dodana dla atencji ;)

#inzynieria | #cad | #gruparatowaniapoziomu | #studbaza | #mechanikapojazdowa
Bogdan191 - Na moim Blogu Technicznym pojawił się kolejny post. Tym razem, za małą na...
  • 20
a mechanicy nie są skorzy do dyskusji, do dzielenia się wiedzą?


@r4do5: zależy na jaki temat, ogólnikowo mogę się dzielić, specjalistycznie - dlaczego miałbym, żeby tworzyć sobie konkurencję? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie oszukujmy się, ale wiedza z programowania to nie jest coś trudnego, chyba że mówimy o specjalistycznych zastosowaniach - wtedy też nikt się nie dzieli swoim 'secret sauce'.
@r4do5: pierwsze co mi przychodzi do głowy to niestety wady ludzkie np. bufoniastość i bycie dupkiem. Muszę przyznać, że zdecydowanie lepiej rozmawia mi się z Anglikami na tematy techniczne. Jeżeli widzą, że czegoś nie wiem to nie mieszają mnie z błotem tylko próbują wytłumaczyć dlaczego jest tak i tak.

Programiści...niestety dane mi było poznać zbyt wielu zapatrzonych w swoje ego pracowników serwerowni (nie tej co myślisz ( ͡° ͜ʖ
@Bogdan191: Masz moje błogosławieństwo za uruchomienie bloga z kanałem RSS. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@r4do5: Oprócz tego, co zostało powiedziane, dodałbym, że społeczność programistów wyrosła na dzieleniu się w odróżnieniu od wielu pozostałych. Tam jest to normą. Normą też jest robienie portfolio.
@jalop: nocne parcie? ( ) coś było na studiach, ale tak to nie korzystam. Jeżeli mam coś robić związanego z ODE albo DAE to albo działam w Simpacku, którego solver działa podobnie, albo działam w Pythonie
@moonlisa: możesz wierzyć lub nie, ale można powiedzieć że zrobiłem go z dedykacją dla Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszędzie piszą, że RSS umarł, ale wiem ze korzystasz bo pisales o tym jak jeszcze tworzylem bloga po angielsku. No to myk i działa!
@Bogdan191: Z ciekawości. Może orientujesz się jak wygląda rozwój inżynierii w Polsce? Chodzi mi o to, czy osiągamy rozwój czy stoimi w miejscu z produkcją i technologiami. Wciąż słyszy się, że Polska to głównie montownia Niemiec. Gdy kończyłem studia to większość moich znajomych kończących automatyke i robotykę oraz podobne kierunki zostawała programistami. Praktycznie nikt z nich nie pracuje w przemyśle i inżynierii. Jak w twojej opinii to wygląda dzisiaj?
@Bogdan191: Wolę RSSa, bo widzę tylko to co mnie interesuje. Wejdź na jakąkolwiek stronę z informacjami i jesteś bombardowany ze wszystkich stron czymś. Śledzę 150 stron, nie każdy publikuje coś cyklicznie i nie muszę wchodzić na każdą z osobna i każda ma własny układ co utrudnia odszukiwanie informacji.
Szybki przegląd i w 5 minut wiem co się wydarzyło, a co potrzebuję to przeczytam. To taki "Mój Wykop".

Jak można z tego
@Bogdan191: Strzelam, że z powodu dostępności samych czytników RSS i ich "widoczności" - nie każdy wie. Jak dobrze pamiętam to stara Opera miała wbudowany. Na FF używam Brief, ale jest to dodatek wymagający zainstalowania, więc tym bardziej nie każdy skorzysta.