Wpis z mikrobloga

Panowie pomóżcie, wstyd się przyznać, ale nie mam zielonego pojęcia o rysunku technicznym a muszę narysować prosty detal tokarzowi/frezerowi. Jest to oś piasty rowerowej z wyfrezowanym rowkiem. Ośka ma długość 140mm, średnica 9mm. Wymiary rowka to kwadrat o boku 1,4mm. Długość rowka to 100mm. Żeby uwzględnić długość rowka w stosunku do długości osi to powinienem zrobić jeszcze jeden rzut od góry ? cały pręt jest gwintowany lae nie wiem co to za gwint. Wiem, że nakrętka ma gwint M9 i to chyba wystarczy dla tokarza nie ? Dziękuję z góry za pomoc.
#rysunektechniczny #cnc
gitarzysta - Panowie pomóżcie, wstyd się przyznać, ale nie mam zielonego pojęcia o ry...

źródło: comment_oS0QAoPyRHSqOBLMzD1ERpqhw36lG4dL.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gitarzysta: normalnie to sie zalatwia mniej wiecej w ten sposob, dzwonisz do goscia mowisz co potrzebujesz i pytasz co on potrzebuje zeby ci to wykombinowac xd, dostarczasz potrzebne mu rzeczy wymiary/wzor/projekt/material/pieniadze/inne takie a on kombinuje to co ty potrzebujesz

Jak juz kazdy z was ma to co potrzebuje to sie mozna rozejsc ;). Czasem w zaleznosci od sytuacji trzeba dodac kilka krokow w tej instrukcji ale ogolnie sprowadza sie to do
@Akirra nigdy właśnie nie zamawiałem niczego u tokarza. Teraz sytuacja mnie do tego zmusiła bo oski do takiego dynama w piascie nigdzie nie dostanę. Dzięki jeszcze raz za odzew.