Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zestaw, który otrzymałem od organizatora:

1. Naucz się 20 podstawowych zwrotów w nowym języku
2. Uprzątnij liście u sąsiada albo w przestrzeni publicznej
3. Przygotuj przetwory do słoików.

Wybrałem opcję numer 2 z czego postanowiłem sam dla siebie wydłużyć challenge I robic to codziennie. Wybrałem opcję 2 jako główną. Później w ferworze działań machnąłem też trójkę, więc finalnie zrobiłem dwa zadania. :D Postanowiłem, że każdego dnia będę podnosić przynajmniej 3 śmieci, które walają się na mojej drodze, a następnie wrzucę je do odpowiedniego kubła. Zadanie samo w sobie wykonywało się bardzo szybko i prosto. Jedyne czego to ode mnie wymagało to zapakowania kilku nitrylowych rękawiczek każdego poranka. Czasami było to kilka butelek, czasami paczka po batonie czy chipsach. Przygotowałem również kilkanaście słoików z dżemami ale zdjęcie będę mógł wrzucić dopiero rano. Dopiero dotarłem do domu i nie chcę nikogo budzić wyciąganiem armii słoików. :D #mirkowyzwanie
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@brand_new_brain: wiesz co, z aronia to wychodzi różnie. Z czasem doszedłem do tego, że nie ma sensu podbijać sztucznie cukru. Wszystko zależy od tego jaką aronia się trafi. Przed robieniem przetworów trzymam aronię w dużych workach strunowych do żywności na słońcu przez 1-2 dni. Zauważyłem, że owoce robią się trochę słodsze po takim leżakowaniu.

Co do soku miętowego to robię dość prostym sposobem. Wlewam wodę do garnka, dorzucam odpowiednią ilość cukru
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@brand_new_brain: polecam robić soki miętowe. Mają ogrom zastosowania. Od kuchni, po bar. Jeżeli nie pijasz alkoholu to taka fikuśna buteleczka 250-500 ml soku miętowego będzie dobrym prezentem dla kogoś, kto lubi przyrządzać drinki. A i do herbaty czy wody miło sobie dolac. Najważniejszym jest wyłapanie balansu słodkości.