Wpis z mikrobloga

#aws #chmura #cloud #programowanie

Hejka,
tworzę sobie aplikację fronted+restowe api i sobie chciałem sobie zrobic deploy na aws.
Aktualnie frontend hostuje na s3, a backend pakuje w dockera, wypycham na ecr i stamtad sobie moge albo na ec2 albo na ecs uruchomic aplikacje i potem nakierowac na to loadbalancer.
no i tu powstaje problem - czy da sie jakos sensownie schowac loadbalancer, zeby mogl do niego isc ruch tylko z obrebu aws - a konkretnie s3?
Czy tez pozostaje tylko opcja spakowania frontend tez w dockera?
  • 6
@Koliat: No to wtedy frontend będzie hostowany w danym regionie, ale przecież do loadbalancera będzie można się odwołać z dowolnego miejsca.

No chyba, że cloudflare będzie miał ograniczenie dostępu z jakiegoś regionu po ip-kach i będzie doklejał jakiś secret przy forwardowaniu requestów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@scriptkitty: ja ukrywam swoje API na Azure za CF żeby mi nikt funkcji nie ddosowal - cf ma też płatne funkcje które pozwalają uciąć ruch źródłowy, ale tu przecież op ma frontend jedynie w przeglądarce. Chyba że op ma inne powody do ukrywania API?
@beliver: Jak już wyżej napisali koledzy, s3 jedynie trzyma statyczne pliki które są pobierane przez przeglądarkę klienta. Jeśli chcesz zabezpieczyć backend bez uwierzytelniania zapytań, to musisz uruchomić frontend na normalnym serwerze - to się nazywa server side rendering. Wtedy będziesz miał pewność, że do api dobija się tylko jeden serwer, ale obciążenie przeniesie się na serwer który generuje front - w zależności od ilości zapytań i złożoności aplikacji może być potrzeba