Wpis z mikrobloga

Mamy sytuacje picrel i teraz pytanie, czy do podłączenia zlewu/zmywarki trzeba robić jeszcze jakieś czary mary czy w sumie założyć trójnik na koniec z zimną wodą i reszta wężykami? Czy trzeba te doprowadzenie wody schować w ścianie?
tak samo kanalizacja: chować w ścianie czy po prostu zostawić za meblami?
doradźcie, bo nie chce zeby jakiś hydraulik zrobił mnie w #!$%@? xD
#budownictwo #hydraulika #remontujzwykopem #remont
RozowaZielonka - Mamy sytuacje picrel i teraz pytanie, czy do podłączenia zlewu/zmywa...

źródło: comment_KSpyezK0b5LRPd6fDvnaBawa9lVETAU0.jpg

Pobierz
  • 20
@RozowaZielonka: Jeśli wiesz, że nie uszkodzisz kabli, to możesz schować, ale skoro estetyka nie ma tu żadnego znaczenia, to już jak wolisz, dla samej instalacji jest to bez znaczenia. Tamto to, w rogu, ta dziura, to odpływ? Trochę daleko, powinien być przy samych rurach. Szkoda czasu na kucie i późniejsze łatanie tego, ja bym dał wszystko po ścianie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RozowaZielonka: U mnie ledwo weszła zmywarka (na głębokość) przez rury na ścianie, trzeba było dobrze wymierzyć - to samo szafka pod zlew, musiałem ciąć tył, bo trójnik zajął dużo miejsca.
@RozowaZielonka: Jedyne co mogę Ci doradzić, aby nie wystawić na ostrzał ze strony sąsiadów/wspólnoty/PINBu, to wykonać te bruzdy bruzdownicą na najmniejszą głębokość jaką potrzebujesz. Biorąc pod uwagę, że pewnie masz na ścianie ok. 2 cm tynku, to pod odpływ kanalizacyjny 50 mm potrzebujesz jedynie 3 cm bruzdy w ścianie. Pod żadnych pozorem nie pozwalaj wykonawcy kuć w ścianie. Twoja ściana może być postawiona z elementów pełnych bądź drążonych (puste kanały w