Wpis z mikrobloga

#linux #archlinux #cinnamon
Nie pojawia się ikonka głośnika na pasku narzędzi Cinnamon.
Na ustawieniach dźwięku, na liście urządzeń wyjściowych nic się nie pojawia. (na wejściowych jest i normalnie reaguje na gadanie do mikrofonu)

No i nie ma dźwięku.
Sprawdziłem stary Linux Mint na drugiej partycji i dźwięk działa normalnie, na Windowsie też.

Zrobiłem aktualizację Arch-a ale nic to nie dało.

Komenda speaker-test nie wydaje dźwięku.

Komenda alsactl restore zwraca:

alsactl: state_lock:125: file /var/lib/alsa/asound.state lock error: File exists
alsactl: load_state:1683: Cannot open /var/lib/alsa/asound.state for reading: File exists
alsactl: sysfs_init:48: sysfs path '/sys' is invalid

Found hardware: "HDA-Intel" "Realtek ALC662 rev1" "HDA:10ec0662,1458a002,00100101" "0x1458" "0xa002"
Hardware is initialized using a generic method

Na ten temat znalazłem tylko temat bez odpowiedzi: https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=205759

Wcześniej nic nie robiłem z systemem, tylko czyściłem wnętrze jednostki centralnej i przy tym odłączałem i podłączałem kable, ale to robiłem ostatnio częściej, bo musiałem przenosić kompa przy remoncie. Wiec moje wcześniejsze działanie żadnych wskazówek nie da.

Jak to naprawić?
Przydałby się sposób jak usunąć całkowicie wszelkie pliki konfiguracji dźwięku i karty dźwiękowej i na czysto to załatwić, ale bez reinstalacji systemu.
Da się?
  • 4