Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sildenafil: jak by zamknęli ulice to mieliby jeszcze większą pewność że następnego wypadku nie będzie. Te progi to głupota. Z powodu jednego idioty który zabil tak człowieka teraz tysiące ludzi Bogu ducha winnych będzie cierpieć musząc przez ten szajs przejeżdżac
chyba, że mówisz o przycelowaniu pomiędzy wysepkami przez środek drogi


@GaiusBaltar: oczywiście, że nie. Myślisz, że czemu one mają kształt poduszki? Żeby przy wycelowaniu w sam środek przejeżdżać po najniżej podniesionej, skrajnej części progu. Rozwiązanie 100x lepsze niż tradycyjny "leżący policjant"
ee tam. ja bym dal fotoradary przy przejsciach i za przekroczenie predkosci 50 km chocby o kilometr #!$%@? mandaty po 500 zl. szybko by sie bydlo nauczylo jezdzic i podreperowaloby sie budzet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a mieszkańcy przejeżdżający przez koszmarnie zrobiony prób stracą pewnie paręset tysięcy na przedwczesnych remontach zawieszenia, awariach samochodów wywołanych.


@GaiusBaltar: co? xD Wystarczy nie #!$%@?ć...
@GaiusBaltar: Nie jestem z Warszawki więc nie wiem czy tą ulicą jeżdżą autobusy miejskie ale sądząc po kwadratowym progu jeżdżą, a wtedy jest wymóg zastosowania właśnie tego typu progów.
Po tym szybciej niż 10 się nie da przetoczyć bez odczucia uderzenia...


@Nie_znany: bo to jest utrudnienie dla polaków-robaków, ja w suvie sram na to po całości, w zasadzie osobówkami też za bardzo nie robi to na mnie wrażenia, ale to trzeba mieć zrobione zawieszenie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@GaiusBaltar: bzdury gadasz bo auto miesci sie szerokoscia na brzegach progu wiec masz uskok moze 3-5cm i niewiele czuc nawet na 18" feldze przy 30.

Nie ma 3 progow na kilkusetmetrach? XDDDDD chyba w uk nigdy nie byles, bez problemu mozna znalezc droge gdzie na 200 metrach jest 7 progow
@Hatespinner

Na szczęście w nowoczesnych miastach Europy ta wizja się rozwija i ma coraz lepiej.

Nowoczesne miasta Europy dawno upadły. Polecam poczytać opiniotwórcze periodyki, np. doRzeczy, Niezależna, Gazeta Polska.
@niochland

jakbym był pieszym to bym jednak wolał, żeby samochod we mnie #!$%@?ł 2km/h a nie 20-30km/h

Dzięki że się podzieliłeś, ale to nie mityng AA. Nikogo nie obchodzi, co byś wolał, a czego nie nie wolał. Kierowcy to sól tej ziemi, dzięki ich pracy i płaconych przez nich podatkach możesz studiować iberystykę i pobierać stypendium socjalne. Kiedyś neurochirurga zapytano: "Jak to jest być drugim po Bogu?", odparł: "Nie wiem, nigdy nie
Bo chodzi o to, żeby maksymalnie utrudnić życie kierowcy.


@Dutch: No i prawidłowo, jeśli kierowcy zachowują się jak chamy to trzeba ich traktować jak chamów. Nic mnie tak nie cieszy jak dokręcanie śruby samochodziarzom.
@tomosano:

Nic mnie tak nie cieszy jak dokręcanie śruby samochodziarzom.

Jakie to polskie :)

Spokojna twoja, już w grudniu Pan Premier Janusz Korwin-Mikke osobiście zdemontuje wszystkie szykana.
@Nie_znany:

nie mam nic do progów, ale te #!$%@? poduszki to powinni usunąć.


Te plastikowe, kwadratowe progi to masakra. Wymyślił to jakiś debil. Ale kilka ulic dalej od Sokratesa, na ulicy Kwitnącej zrobiono takie progi wyspowe (picrel). Są wyprofilowane, można je łagodnie pokonać, ludzie zwalniają (bo po to są progi) ale nie muszą się prawie zatrzymać jak przy tych kwadratowych. I to ma sens.
źródło: comment_etQskGCNt3V3SjNLIw2BInwWbLQLFvdi.jpg
@janekplaskacz:

Kolejny przykład #!$%@?, polskiego prawa. Tych też nie można zamontować, bo jeżdżą autobusy.

Dlatego następnym logicznym krokiem po delegalizacji pieszych i rowerzystów musi być delegalizacja zbiorkomu.

Konserwy pewnie będą optowały za utrzymaniem tego XVII-wiecznego anachronizmu, ale postęp zawsze wygra.
@sildenafil: mieszkam w bloku przy którym są te nieszczęsne pasy. Te progi bardzo dużo już dają. Do tego znaki ograniczające prędkość do 30 i informacyjne o progach. Szkoda ze tak późno to zrobili. Docelowo ma być jeszcze zabrany jeden pas ruchu w każda stronę.
Kolejny próg i kolejny -1% do zawieszenia. Nie można było poprostu zrobić podwyższonego przejścia do tego jakieś jebitne lux lampy by widzieć za zmroku przejście. Nie rozumiem tej odpowiedzialności zbiorowej. A teraz to będzie tak wyglądać, że ludzie będą nie na drogę patrzeć tylko wypatrywać progów zwalniających.