Wpis z mikrobloga

@DryfWiatrowZachodnich: Angielski bardziej uniwersalny, a ja mam mega problem z nauką nowych języków... Niemniej Norwegia nas urzekła, jeszcze tylko musimy powtórzyć wycieczkę i porozmawiać z Norwegami o życiu i sprawdzić czy warto myśleć o przeprowadzce :)
@HitcH_: mhm... jak chcesz IT, to koniecznie angielski. Jak chcesz zyc i znalezc kolegow i kolezanki, mysle ze bez norweskiego nie ma szans.
Jak sie uczysz jezykow? Tylko w pracy, ze sluchu, jak cos spotkasz? Jak idzie wylapywanie slow z mowy, audycji? Moze jestes typowym wzrokowcem i lepiej byloby jakbys czytal ksiazki po angielsku?

A co do norweskiego, nie znam za dobrze bo nie mam kontaktu na codzien, ale spostrzezenia moje:
Jak sie uczysz jezykow? Tylko w pracy, ze sluchu, jak cos spotkasz? Jak idzie wylapywanie slow z mowy, audycji? Moze jestes typowym wzrokowcem i lepiej byloby jakbys czytal ksiazki po angielsku?


@DryfWiatrowZachodnich: Kiedyś chodziłem do szkoły językowej, ale niewiele się tam nauczyłem - zrezygnowałem bo poziom był za niski, więcej się uczyłem grając w gry :D Do znalezienia pracy w PL wystarczyły podstawy, czyli krótka rozmowa na luźne tematy. Teraz w
Teraz w pracy - maile, rozmowy - rozumiem większość, ale mam problem z mówieniem, z pisaniem lepiej bo zawsze sobie mogę sprawdzić przed wysłaniem.


@HitcH_: zupelnie jak ja, jestes typowym dzieckiem polskiej edukacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Duzo rozumiemy, ale jak trzeba cos powiedziec to robi sie zle.
https://youtu.be/78FpZVVEpk8?t=199 3:19, nie slucham couchow na codzien, ale wydaje mi sie ze w tym momencie Grzesiak trafil w sedno
@HitcH_: zupelnie jak ja, jestes typowym dzieckiem polskiej edukacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Duzo rozumiemy, ale jak trzeba cos powiedziec to robi sie zle.


@DryfWiatrowZachodnich: dokładnie :D ale po rozmowach z ludźmi różnych narodowości zauważyłem, że najczęściej używają 3 najprostszych czasów i sam tak samo zacząłem podchodzić do tego :)

Dzięki za linki! :)
@HitcH_: Owszem są zawody w których angielski jest językiem przodującym. Opisałam jak to wyglada w życiu codziennym. Z moich doświadczeń jakich tu nabrałam mam pewne wnioski i podstawy żeby twierdzić: wyjeżdżając do Norwegii warto się uczyć Norweskiego. To są na pozór otwarci i zawsze uśmiechnięci ludzie. Jak to w życiu bywa powiesz coś co według Ciebie nawet nie ma większego znaczenia a Ci zaraz tworzą bariery(tu mam na myśli nawet te