Wpis z mikrobloga

Potężne i mądre Mirki,
z czego mogę wyciąć sobie kontakt/styk listkowy do baterii? Niestety nie mogę namierzyć w Polsce odpowiedniej blachy niklowej ani stali niklowanej do kupienia (grubą na 0.3-0.4 mm potrzebuję). Potrzebuję wyciąć, bo blaszka ma niestandardowy kształt, nigdzie niedostępny. Pasuje mi, żeby było to w srebrnym kolorze, więc czysta miedź odpada.

Próbowaliście może do takich rzeczy takiego tworu jak "nowe srebro" lub "alpaka"? Jest to porównywalne z normalną stalą niklowaną w kwestii sprężystości, plastyczności i przewodzenia?

#elektronikadiy #elektronika #diy #noobquestion
  • 5
@nawzajem: może zapodasz jakieś zdjęcie lub szkic jak ta blaszka ma wyglądać? chcesz to do czegoś przylutować? z doborem materiału ostrożnie, mogą być problemy z korozją i później z jakością styku elektrycznego (goła miedź to nie byłby pomysł)
@nawzajem: a może odezwij się do takich historycznych firm, jak Kradex lub maszczyk.pl (które z 20 lat już robią obudowy plastikowe, w tym takie z "pudełkiem na baterie") czy nie mają, czy nie chcą odstąpić lub odsprzedać samych blaszek itp. ?