Wpis z mikrobloga

Hej:) wołam wszystkich co plusowali Mój wpis

Operacja się udała ale niestety nadal boli. Leki przeciwbólowe działają w kratkę. Najgorszy byl okres od poniedziałku do czwartku gdzie łącznie przespałem tylko kilka godzin. Okazuje się, że współczesna medycyna juz nie wrzuca takich przypadków w gips...... mam tylko bandaż i temblak..... co moim zdaniem pogarsza sytuacje i musze bardzo uważać na łapkę(zapewne patrząc drugoterminowo to brak gipsu będzie korzystny w powrocie do zdrowia ale teraz musze trochę ponarzekać ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). W następnym tygodniu zdejmujemy szwy a za rok wyjmujemy te druty. W następnym tygodniu ma się również odezwać do mnie kancelaria prawnicza, która wybada temat czy walczyć o odszkodowanie.

PS tak na zdjęciu to łokieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nfz #szpital #zdrowie #zlamanie

@Dewooox, @Bananada, @darek-jg, @orons, @tomek7912, @ozyrus, @JanusZ7791, @Mixan, @TheAR, @wonix09, @kiinek, @XXUnthinkableXX, @Qba_89, @polutt, @kubakuba, @Hav0c, @Inszallah, @duzo_kiwi_cieszy_mnie, @kisuarf, @sweap, @Onbezwasa, @Figiello95, @Rzepson, @ToczKwadrat, @xpert_dub, @matixrr, @PrimaStic, @qopeq, @Naciass, @jakuberas, @lenovo99, @shitty_support, @netzach, @szpongiel, @khyn, @Adaslaw, @Arczivald, @biliard, @Black_salami30, @okolicznosciowy, @Oizys, @Matt_Rossi46, @Jurgen_Van_Beethoven, @RudzielecZakapowy, @Azur88, @Sierzant_Cruchot, @Milo1, @haaryballs, @kotol, @Canis_Majoris, @karo_lka, @Bluszcz102, @bartek1354, @PatrixOK, @TypowyDaltonista, @Wolf1986, @ladzik, @Sojhake, @Gusmag, @akula, @wykopie_staz, @Borealny, @omikkk, @LouCyphre, @Pociongowy, @Rilv, @ewelina_m91, @lilafro, @Scyzorro83, @nilK_limaK, @Krotky_ale_gupi, @stiepanov, @Koniorro, @SoboleskU, @karmelkowa, @Qraape, @Azali, @yo_eighth, @icaros, @Okilaa, @toodrunktofuck, @4ntymateria, @VIAJPI, @lashica, @Kr896, @Budo, @kurdeblaszer3000, @rudawiewiora, @skreecz, @crest
Pobierz dzester - Hej:) wołam wszystkich co plusowali Mój wpis 

Operacja się udała ale nie...
źródło: comment_uxr9a6mvlGsyfWa4P4otgtkW8NbzCa36.jpg
  • 24
@dzester: Złamanie wyrostka łokciowego z przesunięciem ?

Miałem podobnie, łapka wrzucona w gips na miesiąc, po zdjęciu gipsu na całej długości była tak chuda jak na nadgarstku - albo i bardziej, w dodatku przykurcze takie że rehabilitacja zajęła mi 9 miesięcy. Po 6 miechach wyjeli mi druty. Jestem już parę lat od złamania, skończyły się tępe bóle ( bolało w łokciu ale nie mogłem sprecyzować w którym konkretnie miejscu) jedyny minus
@dzester: dobrze będzie Mirku. Co do gipsu jak najbardziej nie jest potrzebny. Nic się nie rozwali bo masz zdrutowane srodstawowo taki turbo gips :) Co do wyjęcia drutów tak tak i jeszcze raz tak. Zawsze ciało obce będzie blokować ruch w stawie. Tak naprawdę wyjąc Ci mogą to i za 4 -5 miesięcy ale to przecież NFZ wiec robią to za rok. BTW jestem fizjo jak byś miał jakieś pytania to
@mojojciectomirek: @ddonik: chłopaki powiecie coś więcej o rehabilitacji? Jak często się chodzi na nią? Jak długo trwa itp itd.... Byłem w przychodni na zmianie opatrunku i dostał skierowanie na rehabilitacje. Lekarz mi powiedział ze mogę się w 3 tygodniu zacząć rehabilitować (zapewne terminy są odległe ale mam książeczkę zasłużonego honorowego dawcy krwi ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@dzester mi wszyscy mówili, że im szybciej zacznę rehabilitację, im krócej będę miał unieruchomioną rękę, tym większa szansa na odzyskanie pełnej sprawności. Ja zacząłem rehabilitację zaraz po zdjęciu szyny, czyli po ok. dwóch tygodniach od wyoadku. Długość procesu zależy od konkretnego przypadku, złamania, osoby, itd. Terminy są bardzo odległe, więc załatwiaj to od razu. Ja mam prywatną opiekę, a i tak czasem muszę czekać na termin. Po pół roku wyjmij druty, ale
@dzester a rehabilitację miałem 3 x w tyg po godzinie, natomiast ja to traktowalem jako instrukcję działania, a ćwiczyłem sam w domu. Kup sobie kolczastą piłkę do masowania blizny i gumy do rozciągania do treningu ręki. Na rehabilitacji Ci wszystko powiedzą. Na początku efekty u mnie były zajebiste, a później szło wolniej, także się nie zniechęcaj.
@dzester nie wiem, bo dopiero w piątek idę na kwalifikację, operacja może jeszcze w tym roku. U mnie sytuacja wygląda tak, że druty zaczęły się wysuwać, co może nie bardzo boli, ale wyprostu nie mam przez to. Ja po 39 dniach od wypadku wróciłem na rower, także cierpliwości ;)