Wpis z mikrobloga

Czytam, że w Kukiz trzeszczy i do Konfy mogą się podczepić. Tutaj bym uważał kogo się przyjmuje, bo mam wrażenie, że to ostatnio śliskie środowisko się stało, no bo jeśli poszli z PSL w wyborach to trzeba nie mieć jakiegokolwiek wyczucia, zwłaszcza gdy robiono ankiety sympatyków i nikt nie chciał iść w takiej konfiguracji. Branie zmiennego Pawła i śliskiego Staszka byłoby wg mnie na minus, bo to byli główni decyzyjni i przez nich ruch znalazł się w miejscu jakim jest (zwłaszcza, że przyjęli gorszą ofertę niż dawała Konfa). Z obecnych posłów tam chyba tylko Szramka i Sachajko całkiem w porządku są.

Jeszcze jojczenie Liroyowi się włączyło, płacze w tv itd. po tym co wywinął ze swoim środowiskiem powinien mieć wyrok śmierci politycznej, bo pokazał, że się nie nadaje do tej zabawy. Za to Jakubiak ostatnio znowu klasę polityczną złapał (temu jojczenie po tv przeszło). O ile obydwaj się zakiwali przed wyborami, to wg mnie z Jakubiakiem jeszcze coś można pogadać i pomyśleć (tym bardziej ,że ma stały kontakt z decyzyjnymi z Konfy), to Liroy cyrkami które nawywijał wyautował się na amen z poważnej polityki.
#konfederacja #polityka
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hitmanq: Szkoda Liroya. Dobry był z niego poseł, ale słaby polityk. A co do Kukiza to nie wiem czy Konfederację stać obecnie na wybrzydzanie. Klub parlamentarny to wielki krok na przód. Przecież kukizowcy wcale nie muszą dołączać do partii, wystarczy że utworzą jedno ugrupowanie w Sejmie.
@622xc: Na początku jak był Liroy to się cieszyłem, bo to zawsze sięgnięcie w kierunku centrum (w jakimś stopniu). Odnośnie Kukiza z Konfą to mam wrażenie, że lepiej jakby przejąć tych dwóch posłów i pozwolić K15 umrzeć śmiercią naturalną, bo znowu się Paweł ze Staszkiem odpalą i zrobią problemów. Wg mnie jest sytuacja - czy nie lepiej przeczekać i później zgarnąć całą pulę przy kolejnych wyborach.

@schizcrew: Z początku byłem
@Hitmanq: powinni ich przyjąć tylko i wyłącznie po to żeby mieć te 15 osób do założenia klubu, jak kukizowcy będą siedzieć cicho i na wszystko się zgadzać co Krul rozkaże to bym ich tolerował jako narzędzie do zarzucania ustaw, nic więcej, żadnego zaufania i czułości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nbhd: To nie przejdzie, jesli ktos przyjdzie do konfy to tylko z powodow ideowych. Grzanie tam lawy nie ma sensu, lepiej do PEEZELU przejsc i miec stoprocentowa zdolnosc koalicyjna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nbhd: No może i tak, ale później przy wyborach można jak PiS robić - spadochroniarz na miejsce odległe i niech teraz udowadnia swoją wartość czy jest godzien.
@Hitmanq: Won równo z Jakubiakiem jak i Liroyem. To są kombinatorzy i niedoinformowani ludzie.
Nie można mieć do nich nic a nic zaufania i wielokrotnie to pokazali i nadal pokazują.
A zresztą Jakubiak nadal szkaluje Konfederację np. mówiąc że paliwo po 3 złote to szkodliwy pomysł, podczas gdy to standardowy element programu Korwina, mam jeszcze magnes na lodówkę z przed 10 lat "Chcemy po 2 złote za litr!", bo wtedy ceny