Wpis z mikrobloga

Gdybyście mieli kupić #motocykle współczesny nowy #125cc na kat.B (jakiś ze sportowym charakterem np.naked bike) Ale tu na wasze pomysły jestem otwarty. Co byście wybrali do 11tyś. zł. (nowy) #junak , #romet czy może jakieś lepsze marki.......... sezon się skończył a mnie na dwuślada naszło :)
  • 45
@shagwest: to tym bardziej jak chce pośmigać lub dynamicznie poruszać się na mieście jakiegoś japończyka. Chińskie to dla mało wymagających i mało jeżdżacych są.
@bocian82: za 11 tys chyba nie ma nic co by nie było produkowane w Chinach. Podobno te najdroższe junaki i romety są całkiem dobre PODOBNO.
Przy okazji niema 125 na legalne B ze sportowym charakterem. Bo głównym charakterem moim zdaniem jest silnik.
@bocian82 Szkoda że warunkiem jest to żeby był nowy. Bo w tej cenie można kupić Yamahe MT125 roczną albo 2 letnią. Ogólnie jestem zdania że lepiej kupić coś markowego, bo to jednak odczuwalnie lepsza jakość.
@bocian82: aprilla rs 125 / Honda cbr 125 ( nie cbf xd). Hondę miałem 8 lat i nigdy nic nie stukało i nie pukało a na miasto fajowa sprawa :) aprilla będzie bardziej awaryjna z tego co pamietam jak kiedyś sam się przymierzałem. Ale jak koledzy pisali 125 to raczej nie na lata :)
@CptYolo: @Patryk:

Nie przesadzacie z tym szkalowaniem chińczyków? Ja na swoim romecie wykręciłem od cholery kilometrów i wszystko było okej. Wiadomo że w statystykach te "stare" marki będą zawsze lepsze i jakością i wydajnością ale z drugiej strony komfort psychiczny przy kupnie nówki też robi swoje.
AdBuster pojechał junakiem 125 na nordkapp i jakoś nie rozleciał się w połowie drogi. Wiem że to są pojedyncze przykłady ale czy serio macie
@ethics: rozumiem że w zabudowanym 110 pomykasz ? Spójrz na mój nick... w pewnym wieku człowiekowi zmieniają się priorytety..... a jak mam ochotę to jadę przez moje ulubione miejscówki moim R6 TwinTurbo "zawalać drogi "takim szczawikom jak ty żeby mi długimi migali i siekacze sobie ścierali :)..... a najbardziej lubię od poniedziałku do soboty niedzielny driving style siać po ulicach. Reasumując, będę chciał to se skuter48ccm kupie a i tak cię
Mam nadzieję że wypowie się ktoś obeznany w temacieBo zabobony typu ("chiskie = gówno") to wypowiedź kogoś kto nie miał styczności z tymi motocyklami . Tak przepłacać za aprille , ktm itp.... ok wasza sprawa Są z pewnością lepiej wykonane, ale nie wynosił bym ich na piedestaŁ ps sAMI NAWET NIE WIECIE ILE CHIŃSKICH PODZESPOŁÓW MACIE W SWOICH MASZYNACH
@Delfin17: bo wiele osób kupuje chińczyka, który NOWY kosztuje jakieś 3500 zł czy nieco więcej więc nic dziwnego, że jakość nie jest najlepsza, a mało kto kupuje chińczyka za minimum 8 tysięcy nowego, bo chyba od tej ceny dopiero zaczynają się te w miarę dobrze wykonane. Niestety nie znam nikogo z chińczykiem tym droższym. Ale ktoś wyżej wstawił link do nowej hondy za 11 tysięcy i to już kusi, choć kiedyś
@Delfin17 Ja nie napisałem że się psują ( ͡ ͜ʖ ͡). Silniki są całkiem fajne, jadą dużo lepiej niż stare motocykle typu MZ ETZ 150, mało palą, no i przy tym się nie psują. Mi chodziło tylko o to że materiały z jakich są wykonane są gorsze (mówię tu o ramie i osprzęcie). Kolega ma Rometa 125 z tym że w ciągu roku przejechał 1000km i nic
@bocian82: moja Żona ma Benelli BN125, cena nowego 8800zł, wizualnie bardzo ładny, ma zrobione koło 3000km, na razie bez najmniejszych problemów. Ubezpieczenie tanie (130zł/rok), przeglądy tanie (po 1000km, 200zł w Kobyłce), spalanie rzędu 2,5l/100km. Robiła nim trasy po 200km i było ok. Prędkość koło 90 km/h utrzymuje (licznik pokazuje max nawet ponad 110 km/h, ale zgodnie z GPSem jest to koło 100km/h) Wiadomo, że gdyby miał 3-4 KM więcej to by