Wpis z mikrobloga

Jeżeli też jesteś rowerzystą, to:

KUP SE K^RWA INNE OŚWIETLENIE, A NIE J$#BANY REFLEKTOR LEDOWY OD AUTA 120948 LUMENÓW SKIEROWANYM WPROST NA MOJĄ TWARZ. PRZECIEZ TO TAK N$P^ERDALA, ŻE ŚWIATA PRZED TOBĄ NIE WIDAĆ CZŁOWIEKU!

Dzisiaj jadąc scieżką na ul. Prostej przez CIEBIE: świecącego pajaca prawie się zabiłem i wpadłem na słupek. Oślepiłeś oślepiłeś mnie i to nie pierwszy raz. Ja wiem, że trzeba być widocznym, ale bez przesady! Mała pulsująca lampka wystarczy, albo chociaż pochyl ten je^any reflektor do przodu xD, żeby nie oślepiał innych. Szanujmy się. Pozdro!

#zalesie #rower #rowerowawarszawa ##!$%@? #warszawa #rowerzysci
  • 17
ja mam tego typu oswietlenie z przodu i z tylu, jak jezdze po mieście i jakimś cudem kazdy mnie widzi! Ofc nie zawsze, ale pamietajcie ze jest coś takiego jak zasada ograniczonego zaufania na drodze i nie wjeżdża się na pełnej #!$%@? nawet jeśli jest tam przejście dla rowerów. Zawsze może byc taka sytuacja ze jedziesz z taka predkoscia ty i auto, ze slupek A w aucie skutecznie cię zasłania aż nie
Pobierz wejsciebezuzycia_klamki - ja mam tego typu oswietlenie z przodu i z tylu, jak jezdze ...
źródło: comment_U8MRyswsz2bNkoiz8rOCxqlNvv6UlPTq.jpg
@KarPaKo: żeby świeciła mocniej wystarczy wziąć mocniejszą wersję. Pewnie chodzi zmianę odbłyśnika na kolimator, ale umówmy się - co da kolimator przy średnicy 20mm i strumieniem światła rzędu np. 600lm?
Żeby ta latarka nie oślepiała trzeba dać ją ostro w dół, ale wtedy gówno oświetla.