Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@salvador5000: Linux (σ ͜ʖσ)

Serio, jeśli nie używasz kompa do czegoś, co wymaga Windowsa (gry, CAD czy co tam jeszcze), to jest to opcja warta rozważenia. Moje pierwsze spotkanie z tym systemem miało miejsce właśnie gdy na moim starym lapku z Windowsem 10 już nic nie chciało działać. Szokujące przyspieszenie po zainstalowaniu Minta, a interfejs podobny. Ale fakt, jak pierwszy raz chciałem zainstalować
@Prosument: Zrobiłem to niedawno na starym laptopie rodziców i działanie to było niebo a ziemia, wcześniej nie dało się przeglądać zdjęć a po zwiększeniu swapa normalnie da się przeglądać internet. Wiadomo ze najlepiej dokupić ramu i SSD ale w moim przypadku zadziałało świetnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@singortone: to sprobuj zrobić to samo, ale dajac swapa na 2Gb. W Twojej poradzie brakuje info, ze:
- swapa dajemy na sztywno min i max rozmiar ten sam
- po ustawieniu go robimy restart, zeby sie taki utworzyl
- po restarcie robimy defragmentacje , ale nie Windows, bo ten jest slaby. Potrzeba czegos co nam ustawi swapa na poczatku dysku
- nie robimy swapa na ssd, wiekszego niz pareset MB, a
@Prosument: Uznałem takie rzeczy za oczywiste, jak ktoś będzie szukał jak zmienić swapa to chyba poradniki uwzględniają takie rzeczy xd W każdym razie na tamtym laptopie z 8GB przy 4GB ramu śmiga i nie mam już zamiaru nic poprawiać, bo lepszej pracy od tego sprzętu nie oczekuje, jest ok ;)
@salvador5000: jak zgaduje to pseudo-laptop? ja planowałem kiedyś taki to zaufany gość mi doradził żeby już lepiej używkę w tej cenie wziąć niż to bo ludzie następnego dnia po zakupie przychodzą z pretensjami że tego używać się nie da ..., no ale kup ssd i dołóż ramu bo ja innych możliwości nie widzę no ew mint