Wpis z mikrobloga

Może będziecie w stanie mi pomóc. Mam spore zaległości w klasykach rpg i nie tylko. Mam mało czasu na granie i musze dokończyć parę tytułów (DLC w Dark Souls 3, Krew i Wino w W3, reszta planet za Nar Shadda w Kotor2, Outer Worlds w pierwszej kolejności). W związku z tym chcę stworzyć listę 5/7 gier cRPG, które każdy musi skończyć w ramach wyzwania growego na przyszły rok. Zamierzam je przeplatać krótszymi grami innych gatunków. Pomożecie stworzyć listę 10 gier (3 traktuje jako rezerwę, gdyby coś ewidentnie nie podeszło).
Mile widziane propozycje na przeplatacze.

Na razie moja lista (oczywiscie mozliwe zmiany):

1. Fallout
2. Planescape: Torment
3. Vampire the Masquarade: Bloodlines
4. Arcanum
5. Fallout 3
6. Fallout New Vegas
7. Dragon Age Origins

Rezerwa:

8. Fallout 2
9. Final Fantasy VII
10. System Shock: EE
11. Shadowrun: Dragonfall

Przeplatacze:
1. Half Life 1
2. Dishonored
3. Alien:Isolation
4. Dark Forces i Jedi Knight 1 i Outcast
5. Danganronpa Trilogy
6. Life is Strange: Before the Storm
7. Code Vein
8. Diablo 2

Jak widzicie nie przepadam za fantasy, więc mile widziane sugestie i zmiany. Część tytułow zaczęta.
Jako, że mam problemy z dotrzymywaniem obietnic myśle o tagu, który by pomógłby mi sie zmobilizować do grania. Mam praktycznie wszystkie większe tytuły. Ponad 1k gier.

Pomożecie?

#crpg #gry #steam #gog
  • 20
@MiensoMielone: jak już wyżej napisano - DA:O nie warto zaliczać, o ile przeszło się kiedyś jakąś grę od BioWare, bo to typowa dla nich pozycja. Fallout 3 to porażka po wieloma względami, nie ma co tracić na nią czasu. Pierwszy Deus Ex to oczywiście świetny wybór. Skoro masz zamiar przejść pierwszego Fallouta, to polecam zagrać też w drugiego, gry różnią się od siebie i obie są świetne.

Na listę rezerwową polecam
@Lisaros hmm. Przy okazji OuterWorlds czytalem sporo o Falloutach i jednak na 3 tez bylo troche glosow, chociaz wiem, ze nie jest ona preferowana.

Poza tym, chcialbym raczej gry z tych krotszych niz dluzszych, stad chce unikac sand boxow oraz nieskonczonych side questow, bo staram sie robic wszystko co znajde, a zagladam wszedzie wiec....

Nox wyglada czadowo, gralem nawet chwile. Co do Dark Sun, chyba nie jestem zbyt dobrym graczem jeszcze.

Btw.