Wpis z mikrobloga

Na dobranoc: jego narzekanie na czas oczekiwania i wywód, że powinni mu podać danie po 10-15 minutach potwierdza, że wielki ekspert przeważnie żre w fast foodach, gdzie produkt tylko czeka do odgrzania. Restauracja robi większość dań na bieżąco. Przecież nie odwalą #!$%@? na zasadzie "Ej, zróbmy rano gar sosu z boczkiem, będziemy odgrzewać, jak nie zejdzie to zostanie na jutro albo sami zjemy XD". Z zupą to może przejść, gdyż tych do wyboru zwykle jest 2-3, ale nie z sosami, których jest 8-10. No kurde, tak na chłopski rozum: makaron pappardelle gotuje się w 7-9 minut. Sos, tak żeby to był sos a nie śmietana z dodatkami, musi się zredukować, przegryźć z innymi składnikami, nawet trochę wystygnąć, to też zajmuje ok 15 minut. Sosy do zrobienia były dwa, bo Kasandra zamówiła inny. Dania muszą wyjść równo. Niedziela, południe, więc pewnie był jeden kucharz na kuchni, który mógł kończyć inne potrawy, bo nie byli jedynymi klientami. Do tego czas obsługi. Więc czego ten #kieleckiulaniec się spodziewał?
#mocnyvlog i bardzo #bebzunlogic
  • 21
  • Odpowiedz
@PatoPaczacz: #!$%@? farmazony jak potłuczony ciul, upasły na śmieciowym żarciu. Jakby był nachlany to by mu to zwisało, a tak to jeszcze ta jego Konkubina podkręcała. Można zrobić taki makaron w 15 min ale właśnie podgrzany. Samo zagotowanie makaronu to min 15 min, zanim woda zacznie wrzeć-solona dłużej, a makaron 8 min al dente. Ale jak gotujesz w restauracji masz inne danie tez na głowie. Z dystansem xD
  • Odpowiedz
Na dobranoc: jego narzekanie na czas oczekiwania i wywód, że powinni mu podać danie po 10-15 minutach potwierdza, że wielki ekspert przeważnie żre w fast foodach, gdzie produkt tylko czeka do odgrzania. Restauracja robi większość dań na bieżąco.


@PatoPaczacz: Owszem, ale jednak trochę racji ma. Pizza i pasta to są najszybsze dania jakie można zrobić w restauracji. Nawet od samych podstaw (z surowym makaronem i ciastem). 30 minut to to powinno
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Prześledziłem trochę opinie sprzed nagonki fanów gubernatora i widać na pierwszy rzut oka, że mają jakiś problem z organizacją pracy.


Ja również, i nie zauważyłem niczego poza wybiórczym narzekaniem na obsługę, w sensie- kelnerów. Ale gwarantuję Ci, że absolutnie każdy lokal ma takie opinie. Nawet kieleckie Del Favero ze średnią 4,8 na 322 opinie ma zarzuty że obsługa jest niemiła.

Nie. Sosy do pasty na śmietanie są najszybszymi sosami jakie
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol pokaż mi pastę w restauracji zrobiona w 10-15 min.
Z resztą tak jak mówi @PatoPaczacz idąc do włoskiej restauracji zamawiasz przystawke, która szybko wchodzi, paste/pizze ba które czekasz dłużej (nawet do 40 min) i deser. Na kolację dla jednej osoby wychodzi ok 50-70 zł, jesteś najedzony i spędzasz miło czas a nie idziesz się nażreć.
  • Odpowiedz
  • 0
@MsKokowa: trattoria taoscania w Szczecinie. Najlepsza włoska restauracja. Nigdy na makaron nie czekałem dlu,ej niż 20 minut.

Pizza i pasta 40 minut xd. W azzurro masz pięć wypalany drewnem. Pizza w takim piecu włoska siedzi maks 5 minut. Te 35 to kucharz.ma się po dupie drapać?

30 minut czekania na pastę jeszcze jest do przyjęcia jeśli makaron jest z sosem pomidorowym gdzie pomidory miś,a odparować i się udusić ale nie na
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol
Więc Ci wytłumaczę raz jeszcze, że takie porcje są ok, bo idąc w takie miejsce bierzesz nie tylko jeden posiłek, więc przyjmując że jesz przystawkę, danie i deser to się najesz. Mój konkubent ma masę jak Szafa albo i większą (jest wyższy to na bank a waga Marcina nie jest do końca znana) i zawsze wychodzi najedzony i nie dopycha się hod-dogiem z żabki ()
  • Odpowiedz
Więc Ci wytłumaczę raz jeszcze, że takie porcje są ok, bo idąc w takie miejsce bierzesz nie tylko jeden posiłek,


@MsKokowa: Nie nie są ok. Gdyby to było traktowane jak I danie jak we Włoszech to ta porcja powinna kosztować tyle co zupa. Nawet w restauracji. A kosztuje jak pełnoprawne 2 danie.

Mój konkubent ma masę jak Szafa albo i większą (jest wyższy to na bank a waga Marcina nie jest
  • Odpowiedz
Ja również, i nie zauważyłem niczego poza wybiórczym narzekaniem na obsługę, w sensie- kelnerów


@PatoPaczacz: Na obsługę i na czas oczekiwania. To właśnie pokazuje burdel organizacyjny w restauracji.

Ale gwarantuję Ci, że absolutnie każdy lokal ma takie opinie


Nie każdy w takiej ilości w ostatnich kilku tygodniach.

Nawet kieleckie Del Favero ze średnią 4,8 na 322 opinie ma zarzuty że obsługa jest niemiła.


Miłość obsługi to trochę inna rzecz niż opóźnienia
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: > Zrobisz. Pomidorowego nie zrobisz w kilka minut. Z ciekawości w ilu restauracjach pracowałeś skoro nie znasz takich podstaw?

Jestem dostawcą półproduktów, oraz wynajmuję lokal pod włoską restaurację, chociaż jest ona prowadzona bardziej w "polskim" wydaniu, tak że również znam tę branżę od, nomen omen, kuchni.

Jeśli kucharz jest sam na kuchni to własnie jest to ewidentny przykład burdelu organizacyjnego.


Znam sporo knajp w których kucharz jest sam na kuchni,
  • Odpowiedz
Jestem dostawcą półproduktów,


@PatoPaczacz: Aha. Jak pracujesz w hurtowni spożywczej to rzeczywiście dużo wiesz o gastronomii.

tak że również znam tę branżę od, nomen omen, kuchni.


@PatoPaczacz: Nie znasz. Wynajęcie nieruchomości i prowadzenie hurtowni to nie jest znajomosć pracy na kuchni.

Znam sporo knajp w których kucharz jest sam na kuchni, chociażby w tej, której lokal wynajmuję jest duet kucharz+pizzer.


@PatoPaczacz: Czyli nie ma jednej osoby na kuchni. Koniec
  • Odpowiedz
@PatoPaczacz: https://ricette.giallozafferano.it/Penne-al-baffo.html
https://www.saltandlavender.com/15-minute-creamy-garlic-pasta-recipe/

Proszę. Oczywiście nie muszę mówić, że doprażenie orzechów i boczku robi się razem i nie wydłuża czasu? 15 minut maks. Dodaj 10 na organizację i nadal nie jest 33.

Także proszę się zamknąć.

Ps. Ja nie mówię, że czasami zrobienie makaronu nie trwa 30 minut. Ale nie w przypadku najprostszych rodzajów które zamówili w przypadku pustej knajpy. Serio. Na carbonarę też byś czekał 30 minut bo RESTAURACJA?
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: pierwszy przepis 20 minut, drugi 15 minut. Chodziło mi o całe danie, nie o sam sos. Czyli dziękuję, jednak się nie zamknę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą teraz sam piszesz:

15 minut maks. Dodaj 10 na organizację i nadal nie jest 33.


To jest 25. Wciąż bliżej im do 33 minut niż do 15 albo 10. Stąd nie rozumiem ich oburzenia, bo jak sam potwierdziłeś, ni
  • Odpowiedz
pierwszy przepis 20 minut


@PatoPaczacz: Pierwszy przepis 12 minut. Czas przygotowania pomijasz w przypadku restauracji, bo przygotowujesz pracę przed otwarciem lokalu.

Drugi 15 ale czas TOTALNY w obu masz czas samego gotowania sosu kilka minut.

Chodziło mi o całe danie, nie o sam sos


Oba 15 minut. Dalej #!$%@? daleko od 33.

Stąd nie rozumiem ich oburzenia, bo jak sam potwierdziłeś, ni chu chu tak szybko tego nie dostaniesz


@PatoPaczacz:
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: O Boszzz. Dobra:

Drugi 15 ale czas TOTALNY


Tak, prosiłem o przepis na całe danie. Dwa razy pisałem o czas całego dania.
I nawet ci napisałem że dobra, kij, przyjmijmy że to się robi 10 minut, bo nawet taka ilość czasu na jedno danie nie pozwala na zaserwowanie dwóch dań w 10-15 minut, jeżeli jeszcze kończysz poprzednie zamówienie to już w ogóle. Siłą rzeczy, nie da się.

Oba 15 minut.
  • Odpowiedz
Tak, prosiłem o przepis na całe danie. Dwa razy pisałem o czas całego dania.


@PatoPaczacz: No i masz. Czas przygotowania się nie wlicza, bo kroisz składniki itp PRZED otwarciem knajpy. Każde danie gotowe w 15 minut. 5 minut na zebranie zamówienia i wydawkę to wystarczająco.

I tu już do czegoś dochodzimy. Dla Ciebie 8 minut ponad normę to ZA DŁUGO, dla mnie to jest okej.


@PatoPaczacz: Wiesz ile to jest?
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Każde danie gotowe w 15 minut. 5 minut na zebranie zamówienia i wydawkę to wystarczająco


Było 25, jest 20, schodzisz w dół. Ale do wymaganych przez bebzuna 10-15 minut od zamówienia do podania na stół chyba nie zejdziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiesz ile to jest? 32% wydłużony czas. O 1/3. Jeśli dla ciebie 1/3 to nic to gratulacje.


Dziękuję. Może bym się tym przejmował, gdybym
  • Odpowiedz
Było 25, jest 20, schodzisz w dół. Ale do wymaganych przez bebzuna 10-15 minut od zamówienia do podania na stół chyba nie zejdziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PatoPaczacz: Nigdzie nei mówiłem, że 15 to maks. Mówiłem tylko, że 33 minuty na najprostszy makaron to za długo co jest FAKTEM w pustej restauracji. Nie rób #!$%@? z logiki ja cię proszę.

Dziękuję. Może bym się tym przejmował, gdybym
  • Odpowiedz