Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, pomocy.
Od dwóch dni telefon ostro drenuje mi baterię. Do tej pory przez cały dzień normalnego użytkowania schodziło 50% baterii, a teraz zjada mi 50% w 5h bezczynności.
Przejrzałem które aplikacje korzystają z mocy telefonu to w czołówce pojawia się System Android.
Telefon to Xiaomi Mi 9T. System aktualizowałem tydzień temu, ale dopiero od dwóch dni zauważyłem znacznie większy pobór energii.
Wykresy z załączonego obrazka sugerują że telefon jest cały czas na Wi-Fi i jest wybudzony (co to oznacza?), ale z Wi-Fi w ogole nie korzystam.
#android #xiaomi
damak - Mirki, pomocy.
Od dwóch dni telefon ostro drenuje mi baterię. Do tej pory prz...

źródło: comment_KY3CAJLaSHQWxBSMPyWreWiZrRiNcbTF.jpg

Pobierz
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcin100895: wczoraj wieczorem troche poczytałem o tym kodzie który mi podałeś i doczytałem, że to normalne, że te ustawienia resetują sie po wyłączeniu telefonu. Trzeba będzie poczekać na wprowadzenie poprawek i jakiś mały update systemu, żeby zmiany tych ustawień były trwałe.
Dowiedziałem się też, że bateria jest problemem globalnym - w wielu krajach po aktualizacji do MIUI 11 bateria w tym telefonie szybko sie rozładowuje.
Znalazłem wiele innych sztuczek do wydłużenia
@damak: @marcin100895:
No i wygadałem, wczoraj zeszło 40% podczas bezczynności - na diagramie zużycia żadna aplikacja nie używała procesora praktycznie (AdGuard 54% - użycie procesora 9s).
Dzisiaj ponownie testuje i jak się to powtórzy to zastosuje się do rad @dmak