Wpis z mikrobloga

@MercedesBenizPolska: "Fajnie to chodzilo" - i to jest oczekiwana odpowiedź.
Matryca wiadomo, kiepska (mam HD+) ale laptop dużo czasu spędza w stacji z monitorem, myszką i klawiaturą.
Ogólnie to zdecydowałem się na laptopa dlatego, że czasami się przyda mobilność.
@NaChMiNick: wejdź na subredid /thinkpad tam to jest laptop najczęściej wybierany do "budowy". Opłaca się zmiana procka, bo małym kosztem dostajesz wydajność ryzena 5 1600. W tym modelu można chyba najłatwiej ze wszystkich thinkpadów i ogólnie laptopów wymienić a warto bo za około 300zł masz matrycę FHD IPS z niemal 100% pokryciem srgb
@johnnyMetalowy: matrycę raczej odpuszczam, bardziej zależy mi na CPU i RAM.
Laptopa wybrałem dlatego, że to był ostatni ThinkPad w którym można wymienić CPU i jest takim normalnym klockiem. Kupowałem używkę z AMSO.
Dla mnie punktem odniesienia będzie i5-6600k 16GB RAM ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NaChMiNick: Tutaj masz porównanie na Passmark ponoć lepsze do porównań niż cpuuserbenchmark https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-4710MQ-vs-Intel-i5-6600K-vs-AMD-Ryzen-5-1600/2219vs2570vs2984

Moim zdaniem warto bo koszt niewielki ale masz pełnoprawne 4T/8W w laptopie a to bardzo dużo przy lapku. Ram jak wolisz też można znaleźć używane kości w dobrym stanie. Ponoć t440p obsłuży ddr3 2133mhz ale te kości są tak rzadkie i tak i bardzo drogie. Lepiej standardowe 16gb 1600mhz