Wpis z mikrobloga

@maciejuojeju: Nie słuchaj bzdur. Prędkość taktowania procesora to mnożnik(Multipler) x magistrala (FSB). Współcześnie praktycznie nie da się uszkodzić żadnego procesora. No chyba,  że byś przesadził z napięciami i to ostro. Spróbuj ustawić mnożnik x40 a FSB na 100. Powinien chulać. Troszkę możesz podnieść napięcie żeby uniknąć ewentualnie czarnego ekranu po restarcie z zapisanymi nowymi ustawieniami. Gdyby tak się jednak stało to wyciągasz bateryjkę od biosa i wkładasz ponowie. Komp wstaje i
  • Odpowiedz
  • 0
@maciejuojeju W biosie masz zakładkę OC albo coś jak performance - tam zmienia się dzielnik i podnosi napięcie. Na początek ustaw mu tyle co wynosi max boost, daj 1.35v i testuj. Jak się nie wysypie to albo ponosisz zegar albo obniżasz napięcie. I tak do uzyskania satysfakcjonującego Cię wyniku.
  • Odpowiedz
@maciejuojeju: Ogólnie pewnie uda ci się podkręcić to i na fabrycznym chłodzeniu, tylko po co. Włącz sobie suszarkę obok komputera i pograj tak z 30 min, zastanów się czy warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Murasame: żeby procek się odczuwalnie degradował to musiałby trzymać powyżej ~80 stopni non stop i to raczej nie na napięciu podbitym o 0,1V, takie obawy można mieć przy ostrym OC a nie Ryzenie którego kopniesz o 200MHz w górę względem maksymalnych seryjnych wartości ;). Jak katujesz sprzęt renderami po paręnaście godzin dziennie to rzeczywiście można się przejmować, ale jak potrzebujesz tego np do grania to raczej nie ma się czym martwić,
  • Odpowiedz
  • 0
Dziwi mnie to, że kiedyś na GTX 460 i i5 2400 miałem ponad 200fps, ale to było dobre 4 lata temu
Albo zajebiście skonfigurowałem, albo wymagania poszly ostro w górę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@maciejuojeju: właśnie wychodzę i nie mam jak zobaczyć jak to wygląda na tej konkretnej płycie (możesz wygooglowac model płyty + OC), ale najpierw ściągnij np OCCT i zobacz jakie zegary Ci utrzymuje procek pod obciążeniem, możesz też zrobić Cinebench żeby mieć jakieś odniesienie co do wydajności przed i po OC. Tak ogólnie to masz zrobić to co @wojciet i @Ademu napisali. Możesz też poszukać poradnika dla podkręcania Ryzenów, albo nawet tego
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Osobiście nie polecam poradników. Ostatnie z konieczności wymieniałem procka i płytę bo mi elektrycy w domu zwarcie zrobili i kupowałem sprzęt dość budżetowo. Parę tygodni testowałem różne konfiguracje i jak znalazłem najlepszą to postanowiłem sprawdzić co internet na to. Na żadnym poradniku nawet się nie zbliżyli do mojego wyniku.
  • Odpowiedz