Wpis z mikrobloga

@maciejuojeju: Nie słuchaj bzdur. Prędkość taktowania procesora to mnożnik(Multipler) x magistrala (FSB). Współcześnie praktycznie nie da się uszkodzić żadnego procesora. No chyba,  że byś przesadził z napięciami i to ostro. Spróbuj ustawić mnożnik x40 a FSB na 100. Powinien chulać. Troszkę możesz podnieść napięcie żeby uniknąć ewentualnie czarnego ekranu po restarcie z zapisanymi nowymi ustawieniami. Gdyby tak się jednak stało to wyciągasz bateryjkę od biosa i wkładasz ponowie. Komp wstaje i
@maciejuojeju W biosie masz zakładkę OC albo coś jak performance - tam zmienia się dzielnik i podnosi napięcie. Na początek ustaw mu tyle co wynosi max boost, daj 1.35v i testuj. Jak się nie wysypie to albo ponosisz zegar albo obniżasz napięcie. I tak do uzyskania satysfakcjonującego Cię wyniku.
@Murasame: żeby procek się odczuwalnie degradował to musiałby trzymać powyżej ~80 stopni non stop i to raczej nie na napięciu podbitym o 0,1V, takie obawy można mieć przy ostrym OC a nie Ryzenie którego kopniesz o 200MHz w górę względem maksymalnych seryjnych wartości ;). Jak katujesz sprzęt renderami po paręnaście godzin dziennie to rzeczywiście można się przejmować, ale jak potrzebujesz tego np do grania to raczej nie ma się czym martwić,
Dziwi mnie to, że kiedyś na GTX 460 i i5 2400 miałem ponad 200fps, ale to było dobre 4 lata temu
Albo zajebiście skonfigurowałem, albo wymagania poszly ostro w górę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@maciejuojeju: właśnie wychodzę i nie mam jak zobaczyć jak to wygląda na tej konkretnej płycie (możesz wygooglowac model płyty + OC), ale najpierw ściągnij np OCCT i zobacz jakie zegary Ci utrzymuje procek pod obciążeniem, możesz też zrobić Cinebench żeby mieć jakieś odniesienie co do wydajności przed i po OC. Tak ogólnie to masz zrobić to co @wojciet i @Ademu napisali. Możesz też poszukać poradnika dla podkręcania Ryzenów, albo nawet tego
@Odczuwam_Dysonans: Osobiście nie polecam poradników. Ostatnie z konieczności wymieniałem procka i płytę bo mi elektrycy w domu zwarcie zrobili i kupowałem sprzęt dość budżetowo. Parę tygodni testowałem różne konfiguracje i jak znalazłem najlepszą to postanowiłem sprawdzić co internet na to. Na żadnym poradniku nawet się nie zbliżyli do mojego wyniku.