Wpis z mikrobloga

@suluf: ktory instax przerabiales? Dosztukowales instaxa do sredniego formatu czy dosztukowales sam obiektyw? Bo widze jedno i druga opcje
@suluf: wielkie dzieki! Znalazlem chyba podobne przerobki. Ostatnie pytanie: przerabiales jakos wysuwanie filmu? Montowales jakis uklad czy intrnet klamnie i nic nie trzeba robic
@mavf: aaa, zapomniałem. Wywaliłem wszystko z elektroniki i połączyłem baterie bezpośrednio do silnika przez przycisk migawki. Kidy wciśniesz spust migawki to się załącza. Kiedy wkład wyjdzie w całości to puszczasz i tyle. Dołożyłem potem jeszcze jeden przycisk który musisz dodatkowo trzymać żeby uniknąć przypadkowego wciśnięcia
@suluf: czy po takiej przerobce nie mozna wyciagnac przypadkiem 2 wkladow jezeli na czas nie zwolnie przycisku?
Jeszcze raz wielkie dzieki!
@mavf: tak, ale to nie jest tak łatwe jak się wydaje. w momencie jak sie przestanie ruszac i usłyszysz klikniecie wtedy przestajesz. Następny wkład wychodzi dopiero po paru sekundach
@suluf: namierzyłem już okazyjnego instaxa, gdzie wytrzasnołeś taki fajny obiektyw z migawką? z jakiego aparatu? mi się udało pozyskać tylko zapieczoną agfę ale dużo ciemniejszą..
@mavf: kiedyś dawno temu trafiłem na pudło fotosmieci i był obiektyw z zepsuta migawka ale dał się go wsadzić w standardowa migawkę 0. Szukaj czegoś z 6x9. Powinno pasować.