Wpis z mikrobloga

Mirki, za niedługo czeka mnie zakup OC, skorzystałem z rankomatu i najtańsze wyszło mi za 600 zyla - MTU24.pl - macie jakieś opinie na temat tej firmy?
I czy jest sens korzystania z jakichś dodatkowych ubezpieczeń poza OC? Jeżdze gratem z 1996r. - w tym roku nie skorzystałem z niczego innego, a ubezpieczenie miałem w PZU z dodatkowym assistance (o którym nawet nie wiedziałem).

#ubezpieczenia #oszczedzanie #pytanie #kiciochpyta
Jednorybek - Mirki, za niedługo czeka mnie zakup OC, skorzystałem z rankomatu i najta...

źródło: comment_tOxpZPu3BL3rmRMxrPKiPQvlgWuQ5TdU.jpg

Pobierz
  • 11
@Jednorybek: a co cie obchodzi jakie opinia ma firma. To nie ty będziesz się z nimi gryzł, tylko poszkodowany XD inni mają w dupie, że ty w razie czego musisz się kłócić z jego ubezpieczalnią i im wisi czy to fajna ubezpieczalnia czy nie XD
Zresztą każda ubezpieczalnia robi poszkodowanemu pod górkę, więc co za różnica
@Norskee: eleganckie podejście do życia! walić innych! :)
@Jednorybek: Nie pytaj czy warto wykupić NNW - odpowiedz sobie sam czy w razie Twojej śmierci rodzinie nie przyda się np. 10 tys. Ochronę zniżek też dobrze mieć, a assistance to wiadomo - jeździsz starym trupem to żeby go nie trzeba było holować z #!$%@? wąsatym wujkiem to dzwonisz sobie po lawetkę i elo.
Jakby co to mogę przeliczyć, podbij na pw.
@Jednorybek: Do OC możesz dobrać NNW i assistance. AC dla auta w takim wieku nie ma sensu kupować (zresztą ciężko byłoby znaleźć ubezpieczyciela, który by chciał sprzedać autocasco). MTU24 to marka należąca do ERGO Hestii, firmy od dawna działającej na rynku ubezpieczeniowym. Jeśli chcesz jednak poszukać jeszcze innych ofert, zapraszamy na kalkulator OC https://kalkulator.ubea.pl Sprawdzimy, czy nie da się znaleźć czegoś lepszego
@OrzechowyDzem: no eleganckie, bo wszyscy inni też mają to w pompie i biorą najtańsze. Zresztą bardzo dobrze, bo każda ubezpieczalnia podchodzi do sprawy dokładnie tak samo, dać jak najmniej, niezależnie od tego ile dostają za ubezpieczenia od klientów
@jadalny_kasztan: Bzdura, ale nie chce mi sie dyskutowac, wiec
Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych i UFG
Konieczność przypozwania (czyli brak możliwości załatwienia sprawy "z pominięciem ubezpieczyciela") - art. 20
Nieskuteczność uznania odpowiedzialności przez ubezpieczonego - art. 21
Brak wpływu ubezpieczonego na uznanie odpowiedzialności przez ubezpieczyciela - art. 13
i zamykam temat

Majac nawet ubezpieczyciela istniejacego tylko na papierze..jest UFG i sprawce #!$%@? to interesuje, ze jego ubezpieczalnia istniala tylko na papierze i
Niepotrzebnie się rzucasz :)

Konieczność przypozwania (czyli brak możliwości załatwienia sprawy "z pominięciem ubezpieczyciela") - art. 20


@Norskee: Okej, nie wyklucza to pozwania sprawcy. Nie pisałem wyżej o pominięciu zakładu ubezpieczeń, a o tym, że możesz dostać pozew.

Nieskuteczność uznania odpowiedzialności przez ubezpieczonego - art. 21


Co ten artykuł ma do rzeczy?

Brak wpływu ubezpieczonego na uznanie odpowiedzialności przez ubezpieczyciela - art. 13

J.w.?

Dalej w ustawie masz ten napisane, w