Wpis z mikrobloga

Witam mirków. Poszukuję laptopa do: gier, autocada, inventora, solidworksa a przede wszystkim do codziennego przeglądania internetu, netflix, youtube. Wymagane to rozmiar 15,6”. Nie zmieniam często tego typu sprzętów, więc chciałbym żeby pochodził conajmiej te parę lat. Chciałbym że poszły na na nim najświeższe tytuły gier na w miarę wysokich detalach. Na podstawie listy @Pustulka wytypowałem 3 laptopy z grafiką GTX 1660TI:

1) HP Pavilion Gaming 15. Z zalet to przede wszystkim cena - po odliczeniu -650zł wychodzi 3599PLN w XKom. Wadą jest karta graficzna 1660Ti w wersji Max-Q. Oglądając go w sklepie miałem wrażenie dość tandetnego wykonania (szczególnie touchpad) i obawiam się tego, że ekran zamocowany jest tylko na jednym ramieniu.

2) Asus Tuf Fx505du. Procesor to ryzen 7, więc ciut gorszy od I5-9300H. Do zalet na pewno zaliczyć wbudowany już dysk 512GB, gdzie w innych domyślnie jest 256 GB. Cena w sklepie apollo to 3939PLN.

3) Lenovo Legion Y540-15IRH. Wiele osób poleca go, a wiele narzeka, że to wciąż problematyczne Lenovo. W komputroniku do dostania za 3899PLN. Jak oglądałem go na żywo to zrobił dobre wrażenie pod względem wykonania.

Proszę powiedzcie, które z powyższych mają jakieś problemy typu że się nadmiernie mocno grzeją, czy ogólnie mają jakieś wady oraz który będzie najlepszym wyborem.
#laptopy #szukamlaptopa #pustulkowelaptopy #komputery
  • 1
@fildwo: z doświadczeń własnych 2 laptopy Lenovo psuły się. Od 2 lat mam HP i jestem zadowolony, nic się z nim nie dzieje.
Choć Lenovo były z niskiej półki więc to pewnie jest nie do końca wiarygodne. Choć mam też najtańszego della i od 5 lat przy dzieciach wszystko działa.