Wpis z mikrobloga

Ależ mnie śmieszy zachwalanie Polski za czasów PO.
Przecież za czasów panowania rudego bajeranta bezrobocie sięgało 10-20%. Panował rynek pracodawcy, ludzie bili się o to, żeby pracować za minimalną.

Masa moich starszych znajomych musiała wyjechać za granicę, bo w Polsce nie dało się znaleźć jakiejkolwiek pracy. Do Irlandii, do Anglii do Holandii, do Niemiec, do Norwegii. W najgorszym czasie bezrobocie dobijało 20%, a wśród młodych ten odsetek był jeszcze wyższy.

Nie mówię, że teraz za PiSu jest el dorado, ale jest na pewno dużo lepiej pod kątem gospodarczym niż było za czasów Tuska. Wystarczy spojrzeć na dane makroekonomiczne. Wystarczy spojrzeć na wzrost PKB w odniesieniu do reszty krajów UE.

Ja jestem negatywnie nastawiony zarówno do PiSu jak i PO, staram się być jak najbardziej obiektywny. Jeśli ktoś uważa, że teraz jest gorzej pod kątem gospodarczym niż np. w latach rządzenia PO to jest zwyczajnie odrealniony albo ma pamięć złotej rybki. Każde dane ekonomiczne potwierdzają, że teraz jest lepiej niż wtedy.

#bekazneuropy #polityka #bekazpo #bekazlewactwa #4konserwy #konfederacja #gospodarka
damienbudzik - Ależ mnie śmieszy zachwalanie Polski za czasów PO.
Przecież za czasów ...
  • 67
@damienbudzik: No ale jak to przecież zielona wyspa, tylko Tusk wie jak sobie radzić z kryzysem.
Ale to że radzili sobie z kryzysem kosztem pracowników to już nikt nie wspomni.
Wyjechałem 12 lat temu zagranicę, na dzień dzisiejszy przestaje mi się opłacać pracować za granicą bo w Polsce mam lepsze perspektywy¯\(ツ)/¯
No ale wszędzie słyszę jak to PiS zajechał gospodarkę tylko jakoś dane makroekonomiczne mówią coś innego.
https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/05/26/polska-pierwszy-raz-w-historii-z-1-udzialem-w-globalnym-pkb/
ale wiesz że to nie dzięki PiSu jest lepiej na rynku pracy tylko z a poprzedniej ekipy i ogólnej sytuacji społeczno-ekonomicznej.


@Lukardio: jasne, że to nie jest tylko zasługa PiSu. Wręcz powiedziałbym, że polski wzrost gospodarczy to jest cud dokonany pomimo rządzenia przez PiS.
Aczkolwiek trzeba też przyznać, że niektóre rzeczy się PISowi udały, np. ściągalność VATu
ale wiesz że to nie dzięki PiSu jest lepiej na rynku pracy tylko z a poprzedniej ekipy i ogólnej sytuacji społeczno-ekonomicznej.

Ile wchodziło w 2008 na rynek pracy a odchodziło a ile w 2022


@Lukardio: Ej ale to jak to jest przecież cały czas mówicie że gospodarka jest w ruinie, teraz mówisz że jest dobrze dzięki PO.
Może czas ustalić jedną spójną narrację? Nie wszyscy jak wyborcy PO mają pamięć złotej
To czym ty się zajmujesz, że masz lepsze perspektywy pracy w Polsce niż w Niemczech? XD


@Kryspin013: Programista/ustawiacz obrabiarek CNC. No w Polsce lepsze perspektywy rozwoju, bo branża rozkwitła od mojego wyjazdu. No i niższe koszty życia, przede wszystkim właśnie mieszkanie, a nie wynajem za 5 koła ¯\(ツ)/¯
@Kryspin013: Programista/ustawiacz obrabiarek CNC. No w Polsce lepsze perspektywy rozwoju, bo branża rozkwitła od mojego wyjazdu. No i niższe koszty życia, przede wszystkim właśnie mieszkanie, a nie wynajem za 5 koła ¯\(ツ)/¯


@kulass: uważasz, że niższe koszty życia i to, że ci branża CNC rozkwitła to zasługa PiSu? XD

W ogóle nie zauważasz w tym tak ociupinkę chociaż dowodu anegdotycznego?
uważasz, że niższe koszty życia i to, że ci branża CNC rozkwitła to zasługa PiSu? XD


@Kryspin013: Nie, uważam że polska się rozwinęła od mojego wyjazdu mimo działaniom polityków a nie dzięki nim. Ale w Polsce pracowałem za jednych i drugich i mam nieodparte wrażenie że jedna opcja ciut lepiej dba o pracowników fizycznych.
@Kryspin013: Nie, uważam że polska się rozwinęła od mojego wyjazdu mimo działaniom polityków a nie dzięki nim.


@kulass: w twojej branży, co powiesz o innych branżach, niegospodarności PiSu i ubijaniu firm nieudolnością rzadu pisowskeigo? Np jak morawicki wydawał oświadczenia na tt o 23:50 w niedziele czy sklepy będą mogły być otwarte w poniedziałek rano?

Albo jak zamykali sklepy, galerie handlowe, miejsca publiczne a nawet #!$%@? lasy ale kościółki przez całą