Wpis z mikrobloga

Przeżyłem wylew, którego typ i rozmiar przeżywa ok. 15% ludzi, jestem w stanie, w którym kończy ok. 2% ludzi (z tych 15%, które przeżyło). Od lat żyję z tętniakami mózgu.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to chętnie odpowiem pod tym wpisem.

#medycyna #lekarz #ama
  • 17
@sekles5: Jadłem jak chciałem. Raczej mało warzyw, dużo kebabów i pizzy, mięso codziennie. Oczywiście w ogólnym rozliczeniu, bo zdarzało się, że przez kilkanaście miesięcy (ćwicząc) odżywiałem się 'zdrowo'.
@kedozorator tak myslalem. Polecam film "the game changer", po tym filmie zmieniłem nastawienie do jedzenia. Zobacz a przekonasz sie jak działa jedzenie i twoje jelita a w ogólnym rozrwchunku poczujesz sie lepiej
@gosvami: z tego co wiem, to dotyczy 25% białej populacji. Tak mówi statystyka, która dotyczy niedoboru jakiegoś kolagenu, przez co istnieje zwiększone ryzyko tętniaków mózgu. Spora część ludzi, która nosi tętniaki nigdy się o tym nie dowie. Leżąc na ostro na stole usłyszałem 'kto zdrowy bada głowę'.

EDIT: musiałem edytować, nie ze względu na brak tylko niedobór kolagenu ludzie są narażeni na powstawanie tętniaków.

@sekles5: co prawda nie jest to
@pol_czlowiek_messi:
ad 1. w tym roku skończyłem 28
ad 2. zamknięte tętniaki są w zespole AcoA oraz prawa MCA, nowy tętniak jest w lewej MCA
ad 3. Jeden tętniak pękł, dzięki czemu miałem wylew -> nic z nim się nie dało zrobić, krwawienie na szczęście ustało, pozostałe dwa tętniaki były embolizowane (wypełnione spiralami, których zadaniem jest sprawienie, że krew, która wpływa do tętniaka krzepnie), z czego jeden tętniak był 'robiony' dwukrotnie,
@pol_czlowiek_messi: Ubytek to lekko trzęsące się dłonie (nie zawsze), 24/7 piszczące lewe ucho, przez pierwszy rok po wylewie miałem problem z pamięcią, zdarzało się, że ktoś do mnie mówił coś 5 razy, i za każdym razem zachowywałem się jakbym to słyszał pierwszy raz (tak twierdzi moja żona). Pamięć jest już wyćwiczona więc jestem niemal nieuszkodzony (i to stąd te 2% z oryginalnego wpisu).

EDIT: zapomniałem odpowiedzieć na drugą część pytania: dowiedziałem